wersja testowa serwisu

Policjanci skontrolowali Forda pod Witonią. Stan licznika nie zgadzał się o ponad 3 tysiące kilometrów

ford-440873_960_720

Policjanci z łęczyckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowego Forda, którego stan licznika nie zgadzał się o ponad 3 tysiące kilometrów. Przypominamy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów, jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

W poniedziałek, 13 stycznia około godziny 21.00 na terenie gminy Witonia policjanci wydziału ruchu drogowego z łęczyckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Forda. Mundurowi, działając w ramach nowych uprawnień, skontrolowali aktualny stan drogomierza.

- Po zweryfikowaniu danych w systemie informatycznym okazało się, że przebieg Forda podczas ostatniego badania technicznego był większy o ponad 3 tysiące kilometrów - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy. - Nie jest to pierwszy taki przypadek ujawniony na terenie naszego powiatu. Minionej doby w kontrolowanym Fiacie licznik mógł zostać „cofnięty" o ponad tysiąc kilometrów.

Policjanci pionu kryminalnego będą teraz wyjaśniać jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto ponosi za nią odpowiedzialność. Pamiętajmy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.