wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Centrum Edukacji i Rozwoju

270-120351
fot. KPP w Opocznie

Opoczyńscy policjanci odwiedzili dzieci i młodzież z Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie. Tematy zajęć dotyczyły nie tylko bezpiecznego poruszania się po drogach . Policjanci zwrócili także uwagę na bezpiecznie surfowanie w sieci.Na zaproszenie dyrekcji placówki, uczniów odwiedzili dzielnicowy mł.asp. Paweł Studnicki oraz post. Michał Rudny.

Powrót uczniów do szkół, pozwolił także na to, aby policjanci wrócili do prowadzenia działań profilaktycznych skierowanych do dzieci i młodzieży. To bardzo ważne aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci bezpiecznych zachwiań nie tylko na drodze ale także w codziennym życiu.

Podczas zajęć z uczniami Centrum Edukacji i Rozwoju, dzielnicowy mł.asp. Paweł Studnicki nie tylko przypomniał uczestnikom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach czy to rowerem czy na pieszo ale także, rozmawiał z dziećmi o tym jak spędzić odpowiedzialnie i bezpiecznie wolny czas. Opowiedział o niebezpieczeństwach na jakie mogą być narażeni podczas korzystania z Internetu . Przypomniał młodym ludziom zasady powiadamiania służb ratunkowych na wypadek zagrożenia. Mamy nadzieję, że po takiej lekcji każdy uczeń, którego spotka jakieś zagrożenie czy niebezpieczeństwo poradzi sobie oraz będzie wiedział, do jakich instytucji udać się po pomoc. Jedną z nich będzie z pewnością Policja.

źródło: KPP w Opocznie