wersja testowa serwisu

Policjanci z Łęczycy kontrolowali prędkość na drogach. Posypały się mandaty

Policjanci z Łęczycy kontrolowali prędkość na drogach. Posypały się mandaty

W sobotę, 20 marca policjanci łęczyckiej drogówki przeprowadzili działania pn. "Prędkość". Akcja miała zasięg ogólnopolski i ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili aż 27 przypadków przekroczenia prędkości i zatrzymali uprawnienia za jazdę powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W minioną sobotę policjanci na terenie powiatu łęczyckiego prowadzili ogólnopolską akcję pod nazwą „Prędkość". Głównym jej celem było przypominanie kierującym o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości a przez to zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Podczas akcji stróże prawa ujawnili aż 27 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Tego dnia uprawnienia za jazdę powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym stracił 28-letni kierowca, który skodą przez miejscowość Kwiatkówek pędził z prędkością 112 km/h.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do znaków drogowych i przepisów. Nadmierna prędkość może bowiem doprowadzić do tragedii!

źródło: KPP w Łęczycy