Policjanci z uczniami o bezpieczeństwie w drodze do szkoły

261-154863
fot. KPP w Łęczycy

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły", policjanci prowadzą spotkania z dziećmi z terenu powiatu, przekazując informacje dotyczące prawidłowych zachowań w ruchu drogowym i nie tylko. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów ze szkoły w Czernikowie, Piątku i Łęczycy.

W środę, 7 września  policjantka zajmująca się profilaktyką i dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku spotkali się z uczniami podstawówek w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły". Policjantka zawitała do Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy, a dzielnicowi do Piątku i Szkoły Podstawowej w Czernikowie. Wszystko po to, aby nauczyć bezpieczeństwa, zwłaszcza tych, którzy rozpoczynają swoją edukację. 

Najmłodsi poznali znaczenie kolorów sygnalizatora świetlnego, gdzie mogą spotkać takie urządzenia i jak je wykorzystać, aby prawidłowo dotrzeć na drugą stronę jezdni. Po lekcji korzystania z przejść dla pieszych nie zabrakło informacji o właściwym poruszaniu się po drogach. Policjanci omówili kwestię chodzenia po właściwiej stronie drogi oraz jak ważna rolę odgrywają elementy odblaskowe. Nie zabrakło zasad bezpieczeństwa w zakresie kontaktów z osobami obcymi. 

źródło: KPP w Łęczycy