wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Policjanci zlikwidowali dużą plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono ponad 70 sadzonek

Policjanci zlikwidowali dużą plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono ponad 70 sadzonek
fot. KPP w Łęczycy

Łęczyccy kryminalni wspierani przez funkcjonariuszy KWP w Łodzi zlikwidowali plantację konopi zlokalizowaną na terenie gminy Piątek. Na nieużytku rolnym, w pobliżu lasu, śledczy zabezpieczyli 72 krzaki konopi. Z tych roślin można było uzyskać ponad 1,5 kilograma marihuany. Za uprawę tej odurzającej rośliny grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

W środę, 2 września policjanci wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy wspierani przez funkcjonariuszy KWP w Łodzi zlikwidowali na terenie gminy Piątek nielegalną plantację konopi. 72 krzaki tej rośliny śledczy zabezpieczyli na nieużytku rolnym, w pobliżu lasu. Tym samym stróże prawa zapobiegli wprowadzeniu na czarny rynek ponad półtora kilograma marihuany.

- Rośliny były w różnej fazie wzrostu od 30 do 70 cm i można było z nich uzyskać nawet 1,5 kilograma marihuany. Dzięki współpracy policjantów ten narkotyk nie trafi na rynek. Teraz policjanci weryfikują, kto był właścicielem tej plantacji. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności - informuje asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy KPP w Łęczycy.