Policyjne podsumowanie świątecznego weekendu

policja-auto-napis

W trakcie świątecznego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego doszło do jednej kolizji. W tym czasie stróże prawa wyeliminowali także pijanego kierowcę i zatrzymali trzy uprawnienia za przekroczenie prędkości w obszarze zbudowanym.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego policjanci na terenie gminy Świnice Warckie zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. W niedzielę pojechali na teren gminy Witonia, gdzie auto osobowe uderzyło w przebiegającą przez drogę sarnę. W ramach kontroli prędkości na drogach powiatu łęczyckiego policjanci zatrzymali również trzy uprawnienia za jazdę w zabudowanym o 50km/h więcej. 

- 40-latek osobówką jechał 111 km/h, a z prędkością 103 w zabudowanym jechał 56-latek. Kolejny kierowca, który stracił uprawnienia na 3 miesiące to 39-latek. Mężczyzna przez miasto Piątek pędził z prędkością 121km/h - mówi asp.szt. Mariusz Kowalski. - Podczas Świąt Wielkanocnych w 2023 roku policjanci wyeliminowali siedmiu pijanych kierowców. W tym czasie na drogach powiatu łęczyckiego nie doszło do żadnej kolizji drogowej.