wersja testowa serwisu

Polska Podróżowanie

Polska Podróżowanie

Polska to kraj starych zamków i bogatej historii. Można tu znaleźć osiedla żydowskie, gotyckie kościoły, ogromne osiedla i skromne nowoczesne parki. Można tu wypocząć nad morzem, pojeździć na nartach, zagrać w kasyno online, poznać europejską architekturę - no cóż, wszystko, czego dusza zapragnie. Polska to kraj, który zachwyca turystów swoją niepowtarzalną atmosferą i pięknem. Ale to nie jedyna rzecz, z której słynie ten kraj. Polacy często zdobywali tytuł "Najsilniejszego człowieka na świecie". Mieszkańcy są nie tylko silni, ale i mądrzy. W różnych okresach Nagrodą Nobla uhonorowano 17 przedstawicieli Polski. Był to pierwszy kraj w Europie, który zatwierdził swoją własną konstytucję. Nadal istnieje tu zwyczaj całowania kobiety w rękę przy spotkaniu. Polska jest głównym europejskim eksporterem bursztynu i jabłek. Te fakty wskazują, że Polacy są bardzo wykształceni i interesujący, więc Twoja podróż do Polski będzie interesująca!

Popularne miasta w Polsce

Najbardziej znanymi zabytkami Polski są oczywiście zamki królewskie rozsiane po całym kraju. Średniowieczne budowle można zwiedzać zarówno w stolicy, jak i w wielu miastach prowincjonalnych.

Głównym miejscem w Polsce, które warto zobaczyć i zrobić jest Kraków:

  •     Kraków

Kraków to wspaniałe miasto, w którym jest wiele do zobaczenia. Odwiedzający to miasto nie powinni przegapić Zamku Królewskiego, Rynku Głównego, Pałacu Biskupów i Kazimierza, dzieci nie powinny przegapić okazji do odwiedzenia dużego aquaparku w Krakowie.

  • Wrocław


Wrocław - obowiązkowym punktem zwiedzania jest tu Ratusz, Pałac Królewski (Muzeum Historyczne) oraz Kościół św. Elżbiety.Głównym miejscem w Polsce, które warto zobaczyć i zrobić jest Kraków:

  • Lublin


Lublin to niewielkie miasto o bogatej historii, w którym turyści chętnie odwiedzają Zamek Lubelski, Klasztor Dominikanów oraz Bramę Miejską.

  • Poznań


Poznań - Poznań jest znany z zabytków historycznych i architektonicznych. Stary Rynek jest centralnym punktem Poznania.

W każdym z tych miast turyści mogą znaleźć hotele odpowiadające wszelkim gustom i budżetom, od najbardziej luksusowych i drogich hoteli po proste, przystępne cenowo opcje. Jednocześnie każdy z hoteli jest przygotowany do zaoferowania gościom wysokiego poziomu usług i komfortu.

Warszawa i ciekawe wakacje w Polsce

Warszawa to miasto, które kusi turystów licznymi atrakcjami, takimi jak Pałac Królewski, ogród na dachu Biblioteki Warszawskiej, Trakt Królewski, Ogrody Królewskie w Łazienkach czy Pałac w Wilanowie.

Przyjeżdżając do stolicy warto odwiedzić obszar zwany Starym Miastem. Jego prawdziwą perełką jest Rynek. Każdy dom jest zabytkiem historycznym i architektonicznym. Na placu panuje szczególna atmosfera, która przyciąga turystów jak magnes. I oczywiście każdy odwiedzający stolicę dąży do tego, aby zobaczyć na własne oczy warszawską Syrenkę - symbol miasta.

Atrakcje w Polsce

Wśród niezliczonych atrakcji, na które warto zwrócić uwagę i które koniecznie trzeba zobaczyć są m.in:

  • Katedra Mariacka - ta XIV-wieczna budowla znajduje się w jednym z najpiękniejszych i najstarszych polskich miast - Gdańsku. Świątynia była budowana przez ponad półtora wieku, stając się największym ceglanym kościołem w Europie. Gotycka katedra może skryć za swoimi murami 25 tysięcy osób. Turystyka religijna w kraju zaczyna się od jego zwiedzania.
  • Xenzh - ten średniowieczny pałac jest uosobieniem luksusu i monumentalności. W zamku znajduje się aż 400 pomieszczeń. Weekendowa wycieczka do Polski może upłynąć na wędrówce po tajemniczym pałacu​.
  • Malbork to kolejny polski zamek, który zdecydowanie różni się od innych zamków turystycznych. Zbudowany został dla Krzyżaków pod koniec XIII wieku. Jest to miejsce, w którym powstają najbardziej klimatyczne zdjęcia w Polsce, gdyż na rozległym terenie kompleksu zamkowego zachowały się gotyckie budowle i rzeźby.
  • Auschwitz niestety nie zapisało się w historii jako spokojna żydowska wioska. W czasie II wojny światowej był to jeden z największych hitlerowskich obozów koncentracyjnych. Wszystko pozostało tu tak, jak ponad pół wieku temu. Na ziemi leżą rzeczy jeńców, zachowały się pomieszczenia wypełnione ludzkimi włosami. Zachowały się komory gazowe, baraki, krematoria. Wszystko to pozostaje makabrycznym przypomnieniem ludzkiego okrucieństwa. Recenzje wycieczek do takiego muzeum są bardzo smutne, ale i tak pozostaje ono najczęściej odwiedzanym w Polsce.

Morze w Polsce i wakacje w najlepszych kurortach kraju

Głównym obszarem wypoczynkowym kraju jest Trójmiasto, w skład którego wchodzą trzy nadmorskie miasta - Gdańsk, Gdynia i Sopot. Ceny we wszystkich miejscowościach są prawie takie same, podobnie jak bilety komunikacji miejskiej. Można tu nie tylko świetnie się bawić na plaży, ale także wybrać się na spacer wzdłuż starożytnych zabytków. Czekają na Ciebie także kluby nocne, bary i salony gier, takie jak lucky bird, w których możesz nie tylko świetnie się bawić, ale także miło spędzić czas. W Sopocie znajduje się półkilometrowe drewniane molo (najdłuższe w Europie, tak na marginesie), a w Gdańsku można znaleźć gotyckie pałace i kościoły. Ale wypoczynek w Polsce nad morzem to nie tylko Trójmiasto. Hel na Mierzei Helskiej jest obmywany przez morze z trzech stron. Czyste piaszczyste plaże i nieskażona przyroda przyciągają turystów.

Zakopane w Polsce: najpopularniejszy ośrodek narciarski

Zakopane to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich na świecie, położony w południowej Polsce. Kiedy tu przyjeżdżasz, wkraczasz w bajeczne Karpaty. Jest to miejsce pełne pozytywnych emocji, unoszących się w najczystszym górskim powietrzu. Zakopane to sportowy wypoczynek w gronie rodziny i przyjaciół. Różnorodność stoków jest niesamowita. Nawet zawodowi sportowcy przyjeżdżają tutaj, aby wypróbować tutejsze góry. Inną popularną opcją jest ładne miasto Krynica. Położony jest w dolinie czterech dużych rzek. Znajdują się tu nie tylko trasy zjazdowe, ale również ogród alpejski, nowoczesna kolejka linowa i sala koncertowa, źródła wody mineralnej i kolejka linowa. Budynki zachowały architekturę z XIX wieku. Również turyści uwielbiają kurort Zakopane w Polsce. Słusznie nazywana jest zimową stolicą. Miasto położone jest w Tatrach Zachodnich.

Polska kuchnia i klimat

Kuchnia polska jest wynikiem połączenia kuchni ukraińskiej (huculskiej), tureckiej, niemieckiej i francuskiej. Jeśli chcesz poznać polską kuchnię, musisz spróbować duszonej kapusty z mięsem zwanej bigosem, a także polendwicy - wędzonej polędwicy.

Kuchnia polska słynie z różnorodności, dominują w niej głównie dania mięsne i rybne. Odwiedzając polskie restauracje podczas podróży, zawsze będziesz zaskoczony prostotą i dużą ilością produktów na talerzu, na którym dominować będą kiełbasy, drób, wieprzowina i inne rodzaje produktów mięsnych.

Wniosek

Polska jest bogata w dziedzictwo historyczne i kulturowe. Pełno tu kościołów, zamków z okresu renesansu oraz pałaców i ogrodów w stylu klasycystycznym. Podróż do Polski będzie wspaniałą okazją do wędrówki po starych, brukowanych uliczkach, zapoznania się z kulturowymi i narodowymi cechami miejscowej ludności, poznania tradycji i życia mieszkańców Polski.