Projekt „Pomocą w przemoc" uzyskał najwyższą lokatę w ocenach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi i został skierowany do negocjacji. Faktycznie oznacza to, że nasze miasto otrzyma finansowe wsparcie w kwocie ponad 3 milionów złotych i powstanie m.in. Miejski Punkt Interwencji Kryzysowej.
Projekt powstał na potrzeby naboru nr FELD/07.12-IP.01-002/23 programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 Priorytet FELD.07 „Fundusze europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem". Ideą projektu jest zapewnienie bezpłatnego i szybkiego dostępu do specjalistów takich jak: psycholog, psychiatra, prawnik, specjalista uzależnień, mediator czy pedagog. Pomysłodawcami i autorami projektu są specjaliści związani z pomocą społeczną: Marcin Kupiecki, Magdalena Kurzyk, Anna Kornat i Anna Olczak.
– Wiedza jaką pozyskaliśmy podczas naszej pracy, czy to w MOPS, czy to w Zespole Interdyscyplinarnym spowodowała, że musieliśmy podjąć działania by mieszkańcy mogli swobodnie korzystać ze wsparcia – mówi Marcin Kupiecki dyrektor łęczyckiego MOPS. – Cieszymy się bardzo, bo wysiłek jaki włożyliśmy w grudniu 2023 roku w stworzenie tego projektu zaowocuje na kolejne lata. Przemocy domowej, uzależnień, czy problemów opiekuńczo-wychowawczych nigdy nie wyeliminujemy, ale już teraz mamy realne narzędzia do ograniczenia tych niebezpiecznych zjawisk.
Burmistrz Paweł Kulesza także nie ukrywa zadowolenia z tego faktu, zaznaczając, że projekt „Pomocą w przemoc" uzyskał największą liczbę punktów.
– To duża radość, że projekt ten będzie realizowany i w mieście powstanie Miejski Punkt Interwencji, dzięki któremu nasi mieszkańcy uzyskają bezpłatny i szybki dostęp do specjalistów. Cieszy też to, że projekt „Pomocą w przemoc" uzyskał największą liczbę punktów spośród wszystkich projektów województwa łódzkiego - mówi Paweł Kulesza.
źródło: UM Łęczyca