Potrącenie pieszych w Strzelcach Wielkich. Nie żyje 67-latek, druga ofiara walczy o życie

250-18431_20231219-140917_1
KPP Pajęczno

Pajęczańscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w Strzelcach Wielkich, gdzie doszło do potrącenia dwóch pieszych przez samochód osobowy. Piesi w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitali. Jeden z nich po kilkugodzinnej walce lekarzy o życie zmarł.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 18 grudnia  o godzinie 17.00 na drodze powiatowej w miejscowości Strzelce Wielkie na ulicy Częstochowskiej. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych i skrzyżowania doszło do potrącenia dwóch pieszych przez samochód osobowy, którym kierowała 60- letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego. W wyniku zdarzenia piesi doznali obrażeń ciała, w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitali - przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno. 

Niestety, jeden z nich, 67-letni mężczyzna po kilkugodzinnej walce lekarzy o życie zmarł, a drugiemu nadal udzielana jest specjalistyczna pomoc lekarska. Piesi to mieszkańcy powiatu pajęczańskiego. Kierująca osobówki trzeźwa, podróżowała z pasażerem, w wyniku zdarzenia nie doznali obrażeń. 

- Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Decyzją prokuratora pojazd uczestniczący w zdarzeniu został zabezpieczony do dalszych badań, a ciało denata zostanie poddane badaniom - dodaje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

Wszystkie okoliczności tego wypadku wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu.

CZYTAJ >>> Oddali krew dla Miłoszka. Policjanci i mieszkańcy Pajęczna w akcja dawstwa najcenniejszego leku [Foto, wideo]