Potrącił funkcjonariusza i uciekł z miejsca zdarzenia. Policja szuka świadków

Potrącił funkcjonariusza i uciekł z miejsca zdarzenia. Policja szuka świadków
fot. policja

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 6 stycznia 2024 roku w Poddębicach na ulicy Łódzkiej. Wówczas, około godziny 23:20, w trakcie kontroli drogowej kierujący samochodem prawdopodobnie marki Skoda Fabia koloru srebrnego, potrącił umundurowanego policjanta. Funkcjonariusz z obrażeniami trafił do szpitala, natomiast kierowca pojazdu odjechał z miejsca. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach osobiście lub pod numerem telefonu 47 845 22 11.

W sobotę, 6 stycznia 2024 roku, około godziny 23:20 na ulicy Łódzkiej w Poddębicach, policjanci tamtejszej jednostki prowadzili kontrolę drogową. Gdy funkcjonariusze zauważyli zbliżający się pojazd, prawdopodobnie marki Skoda Fabia koloru srebrnego, dali znak latarką kierującemu, aby się zatrzymał. Ten początkowo zwolnił, a następnie przyśpieszył i potrącił zatrzymującego go funkcjonariusza, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Policjant trafił do szpitala.

Policjanci z Poddębic wyjaśniają okoliczności tego wypadku. Apel kierowany jest przede wszystkim do kierowców, którzy w swoich samochodach posiadają wideorejestratory i w tym czasie podróżowali drogą ulicą Łódzką w Poddębicach. Pomocne mogą okazać się nagrania w celu dotarcia do kierowcy, który odjechał z miejsca. Świadkowie proszeni są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach osobiście lub o kontakt telefoniczny z dyżurnym jednostki pod numerem 47 845 22 11.

Aktualizacja:

- Zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc dla naszego kolegi Krzysztofa Sobieraja, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, który 6 stycznia w trakcie wykonywania czynności służbowych został potrącony przez kierującego pojazdem koloru srebrnego, najprawdopodobniej marki Skoda Fabia. Wszyscy, którzy chcieliby pomóc proszeni są o oddanie krwi w najbliższej stacji krwiodawstwa. Przy oddaniu krwi prosimy o dopisek "Dla Krzysztofa Sobieraja. Szpital im. M. Kopernika w Łodzi" - mówi starszy sierżant Alicja Bartczak.

Źródło: KPP Poddębice