Potrącił policjanta i uciekł! Funkcjonariusze zatrzymali 40-latka, który może mieć związek ze zdarzeniem

policja-kajdanki

Wspólne działania funkcjonariuszy Komend Powiatowych Policji w Poddębicach i Łasku, przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ,doprowadziły do zatrzymania 40-letniego mężczyzny, który może mieć związek z potrąceniem policjanta. Funkcjonariusz nadal przebywa w szpitalu. 

Dzisiaj (8 stycznia) informowaliśmy o zdarzeniu, do którego doszło dwa dni wcześniej w Poddębicach na ulicy Łódzkiej. Tego dnia po godzinie 23:15 funkcjonariusze prowadzili kontrolę drogową. Gdy policjanci zauważyli, że kierujący przekracza dozwoloną prędkość, jeden z nich wydał sygnał do zatrzymania się. 

- Podczas podejmowania kontroli drogowej, kierujący srebrnym samochodem, najprawdopodobniej skodą fabią potrącił funkcjonariusza i uciekł z miejsca zdarzenia. Wezwano karetkę pogotowia, która przetransportowała rannego policjanta do szpitala w Łodzi - mówi starszy sierżant Alicja Bartczak.

Natychmiast podjęto czynności mające na celu odnalezienie sprawcy potrącenia. Wspólne działania funkcjonariuszy Komend w Łasku i Poddębicach doprowadziły do zatrzymania 40-letniego mężczyzny, który może mieć związek z potrąceniem policjanta. 

- Okazało się, że mógł on podpalić również swoją skodę fabię. Niewykluczone, że to właśnie ten pojazd uczestniczył w zdarzeniu z udziałem policjanta. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna nie był wcześniej notowany - dodaje starszy sierżant Alicja Bartczak. - Przypominamy, że wszyscy, którzy chcieliby pomóc proszeni są o oddanie krwi w najbliższej stacji krwiodawstwa. Przy oddaniu krwi prosimy o dopisek "Dla Krzysztofa Sobieraja. Szpital im. M. Kopernika w Łodzi".