Powiat łęczycki: Ruszyła akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

261-15457_20220902-111759_1
fot. KPP w Łęczycy

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły" policjanci z łęczyckiej komendy czuwają już nad bezpieczeństwem uczniów, którzy po wakacyjnej przerwie wrócili do szkół. Pod lupą mundurowych są drogi, jezdnie, a zwłaszcza przejścia dla pieszych w rejonie tych palcówek. Wszystko po to, aby kształtować właściwe postawy i zachowania wśród ich użytkowników.

Wraz z powrotem uczniów do szkół policjanci z Łęczycy rozpoczęli coroczną akcję „Bezpieczna droga do szkoły". Szczególnym nadzorem objęte są ciągi komunikacyjne w rejonie placówek, gdzie z uwagi na wzmożony ruch występuje duże zagrożenie zdarzeniami drogowymi. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach, głównie przechodzenia przez jezdnię, ale także na prawidłowe zatrzymywanie pojazdów, aby nie ograniczały widoczności dla innych użytkowników. 

"Bezpieczna droga do szkoły" to również działania edukacyjne skierowane do pieszych i kierujących, których celem jest przypomnienie obowiązujących przepisów. Tak było 2 września 2022 roku, gdzie mundurowi czuwali nad bezpieczną drogą uczniów podążających do szkoły w Górze Świętej Małgorzaty i Czernikowie. Na rowerzystów czekały kamizelki odblaskowe, a dla pieszych policjanci mieli opaski i zawieszki odblaskowe. Wszystko po to, aby uświadomić jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.

źródło: KPP w Łęczycy

Zobacz zdjęcia: