wersja testowa serwisu

Powiat radomszczański będzie rozdawać kamizelki

kamizelki
Powiat radomszczański

W najbliższą niedzielę, 25 lipca - w Dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców - obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Starostwo powiatowe w Radomsku w piątek poprzedzający ten dzień, chcąc wpływać na świadomość uczestników ruchu będą rozdawać odblaskowe kamizelki. Ten upominek dostanie nie tylko ten, kto 23 lipca będzie rejestrować swój pojazd, ale każdy kto zgłosi się do urzędu. 

Funkcjonariusze policji wielokrotnie podkreślają, że to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. O bezpieczną, kulturalną i rozważną jazdę warto zadbać każdego dnia.

- Dla wszystkich, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo na drodze, przygotowaliśmy praktyczny upominek – kamizelkę odblaskową. Kamizelka znacznie podnosi nasze bezpieczeństwo na drodze - dzięki specjalnym powłokom osoba wyposażona w kamizelkę odblaskową jest widoczna z dużej odległości, zarówno po zmroku jak i w warunkach zmniejszonej widoczności. Moment, w którym stajemy się bardziej widoczni dla kierowców, jest dodatkową sekundą na reakcję i szansą na szybsze rozpoczęcie hamowania. Nieważne, czy biegasz lub spacerujesz, jesteś rowerzystą, motocyklistą czy kierowcą – warto mieć przy sobie kamizelkę odblaskową - informują pracownicy powiatu radomszczańskiego.

W najbliższy piątek, 23 lipca, otrzyma ją bezpłatnie każdy, kto zgłosi się do Starostwa Powiatowego w Radomsku. Gadżet będzie można odebrać w Biurze Obsługi Klienta, na parterze, wejście A. Kamizelkę otrzyma również każdy, kto w tym dniu zarejestruje pojazd w Referacie Rejestracji Pojazdów.

Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i bądźmy zawsze życzliwi dla innych. Zadbajmy o pozostałych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy, że dla każdego jest miejsce na drodze – przypomina Małgorzata Lewandowska, Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego.