Najważniejsze wideo w ele24

Powołano nowego Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy

Powołano nowego Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy

Z dniem 9 lipca 2024 roku łódzki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. bryg. Piotr Rudecki powołał st. kpt. Marcina Kornata na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy.

Starszy kapitan Marcin Kornat służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1999 roku. Od początku służby związany z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, gdzie zajmował m. in. stanowiska starszego inspektora, starszego specjalisty oraz kierownika sekcji.

Przez cały okres służby systematycznie podnosił swoje kwalifikacje. Jest absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W 2014 roku ukończył studia w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie uzyskując tytuł magistra. W 2015 roku ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

W 2020 r. decyzją Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy. Od 18 kwietnia 2024 do 17 czerwca 2024 roku pełnił obowiązki komendanta powiatowego PSP w Łęczycy.

Zobacz zdjęcia: