wersja testowa serwisu

Powszechny punkt szczepień w Sieradzu. Trwają ostatnie przygotowania

aktualnosci_0bb7065bb99cb498a001b40625f10914_view2

Trwają przygotowania do uruchomienia powszechnego punktu szczepień, który działać ma w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu. Pierwsze szczepienia planowane są na 26 kwietnia.

O tym, czy faktycznie punkt rozpocznie swoją działalność w dużej mierze zależy od zaplanowanej na czwartek (22 kwietnia) kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia. W tej chwili trwają ostatnie przygotowania. Szczepienia mają odbywać się na samej małej sali gimnastycznej. W sąsiadujących pomieszczeniach przygotowano miejsca, w których zaszczepione osoby będą mogły odczekać 15 minut po iniekcji a także sala dla personelu obsługującego punkt.

- Punkt przyjęć wyizolowaliśmy od pozostałych pomieszczeń tak, że nie ma możliwości by osoby przebywające na terenie szkoły dostały się na salę szczepień. Pacjenci będą mieli oddzielne wejście i wyjście [od strony alei Grunwaldzkiej - red.]. Przygotowania idą zgodnie z planem – mówi Paweł Banaszak koordynator projektu.

W punkcie sczepień powszechnych pracować będą trzy zespoły złożone z minimum trzech osób: pracownika rejestrującego i dwóch osób szczepiących. Komputery, pomieszczenie i ich wyposażenie zapewnił Urząd Miasta Sieradza. Personel i sprzęt medyczny organizuje sieradzki szpital.

- Pacjenci będą tu kierowani przez system rejestracji centralnej, czyli trafią tu osoby zarejestrowane poprzez infolinię i formularz dostępny na stronach rządowych. Nowy punkt w Sieradzu otrzyma oddzielną, nową pule szczepionek – mówi Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.

W sieradzkim powszechnym punkcie szczepień będzie można zaszczepić nawet 1500 osób tygodniowo.

źródło: UM Sieradz