wersja testowa serwisu

Pożar w domu w gminie Lgota Wielka. Życie mieszkańców uratowała czujka dymu

127180793_216491149862221_2559644632320421983_o
fot. KP PSP w Radomsku

Kilka zastępów straży pożarnej pojawiły się dzisiaj (23 listopada) w miejscowości Wola Blakowa (gm. Lgota Wielka), gdzie doszło do pożaru w domu jednorodzinnym.

Do zdarzenia doszło przed godziną 4:00. Na miejsce zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Radomsku oraz z jednostek OSP z Lgoty wielkiej, Krzywanic oraz Woli Blakowej. Jak czytamy w komunikacie KP PSP w Radomsku, pożarem objęte było wyposażenie pomieszczenia kuchni na tzw. wysokim parterze domu jednorodzinnego oraz część podłogi, a prawdopodobną przyczyną mogła być nieszczelność przewodu kominowego.

- W chwili powstania pożaru w domu tym przebywały dwie osoby - kobieta w wieku 78 lat oraz 82-letni mężczyzna. Mieszkańcy opuścili jednak dom przed przybyciem straży na miejsce - ze snu wybudził ich alarm czujki dymu, która zainstalowana była w pomieszczeniu pomiędzy sypialnią a kuchnią objętą pożarem! Gdyby nie to niepozorne urządzenie, mogło dojść do tragedii, a tak skończyło się tylko na stratach materialnych, których wartość wstępnie oszacowano na ok. 30 tyś. zł - informują strażacy.

Strażacy, oprócz prowadzenia działań gaśniczych, sprawdzili też, czy mieszkańcy nie zatruli się tlenkiem węgla - na szczęście, wskutek szybkiego opuszczenia domu, do takiej sytuacji nie doszło.