wersja testowa serwisu

Pożar kamienicy przy Wileńskiej w Pabianicach. Są ranni

Pożar kamienicy przy Wileńskiej w Pabianicach. Są ranni
fot. ilustracyjne

Kilkanaście zastępów straży pożarnej pracuje przy ul. Wileńskiej w Pabianicach, gdzie doszło do pożaru wielorodzinnego budynku mieszkalnego.

Zgłoszenie w tej sprawie do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach wpłynęło dzisiaj (8 lutego) około godziny 4:30. Jak informują ratownicy, jedna osoba poszkodowana została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Wstępne ustalenia wskazują na to, że w budynku może przebywać jeszcze jedna osoba.

Sytuacja pożarowa jest jeszcze nieopanowana. Jak wyjaśniają strażacy, na miejscu panują trudne warunki. Gaszenie utrudnia niska temperatura i wiatr, a także fakt, że w budynku było zgromadzonych wiele śmieci. Film z miejsca zdarzenia udostępnili m.in. druhowie z OSP Pabianice:

Podczas akcji gaśniczej miało dojść także do wybuchu butli z gazem. Jak podaje Polsat News, w jego wyniku dwóch strażaków miało zostać lekko poszkodowanych, jednak po udzieleniu pomocy przez medyków pozostali na miejscu. 

Z powodu akcji gaśniczej na ul. Wileńskiej przy ul. Cmentarnej, autobusy linii 1 w obydwu kierunkach kierowane są objazdem ulicami: Śniadeckiego, Moniuszki i Kochanowskiego. Nieczynne przystanki: Wileńska / Śniadeckiego, Wileńska / Cmentarna i Wileńska / Toruńska. 

Aktualizacja: Niestety strażacy znaleźli w środku budynku zwęglone zwłoki 61-letniego mężczyzny.