wersja testowa serwisu

Pożar kamienicy w Łęczycy. Za nami posiedzenie sztabu kryzysowego

DSC_1012--kopia
fot. Urząd Miejski w Łęczycy

W nocy doszło do pożaru w jednej z kamienic znajdujących się na ulicy Poznańskiej. Na miejscu zdarzenia byli Burmistrz Paweł Kulesza i Zastępca Burmistrza Wojciech Czaplij. Na tę chwilę wciąż prowadzona jest akcja gaśnicza, a o godzinie 8:30 w Urzędzie Miejskim odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego.

W posiedzeniu pod przewodnictwem Burmistrza wziął udział Wicestarosta Wojciech Zdziarski, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego Jacek Ożadowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Marcin Kupiecki, zastępca dyrektora MOPS Mariusz Mieczyński, Robert Chodkowski z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęczycy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.

Priorytetem jest ustalenie faktycznej ilości osób mieszkających w budynku i znalezienia im tymczasowego lokum. Zmobilizowano również opiekunki środowiskowe w celu ustalenia najpilniejszych potrzeb poszkodowanych rodzin. Na godzinę 13:00 zaplanowane jest kolejne spotkanie.

Ponownie na miejsce zdarzenia udali się Burmistrz Paweł Kulesza i Zastępca Burmistrza Wojciech Czaplij.

źródło: UM Łęczyca

Zobacz koniecznie: 
...

Ogromny pożar przy Poznańskiej w Łęczycy, w ogniu stanęła kamienica. W środku mogła zostać jedna osoba - Wiadomości - ELE24 - Wiadomości Łęczyca