wersja testowa serwisu

Pożar przy Poznańskiej w Łęczycy: Kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego. Burmistrz dziękuje służbom ratunkowym za ciężką pracę

DSC_1027--kopia
fot. Urząd Miejski w Łęczycy

Po godzinie 9:00 w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyło się trzecie posiedzenie sztabu kryzysowego związane z wczorajszym pożarem budynku mieszkalnego przy ulicy Poznańskiej. Spotkanie dotyczyło dalszych działań pomocowych dla poszkodowanych osób.

- Z możliwości noclegu w gminie Daszyna skorzystało 11 osób. Dziś organizowane będzie wejście budynku, udzielenie pomocy związanej z odzyskaniem majątku oraz przetransportowaniem go w bezpieczne miejsce. Odbędzie się to pod ścisłym nadzorem administratora i Straży Miejskiej - informują przedstawiciele władz miasta. - Kontynuowane są również działania związane ze znalezieniem lokali zastępczych.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej bezustannie zgłaszają się mieszkańcy oraz firmy ofiarując rzeczy poszkodowanym. Na tę chwilę najważniejsze są rzeczy tzw. pierwszej potrzeby, tj. koce, pościel, ubrania, środki higieny.

- Chętnych udzieleniem pomocy zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu – 24 721 23 71. Z szacunku do osób poszkodowanych prosimy także o przemyślane ofiarowanie rzeczy, czyli takich, które mogą być ponownie wykorzystane - dodają.

Burmistrz Paweł Kulesza serdecznie dziękuje wszystkim, którzy udzielili i wciąż udzielają pomocy poszkodowanym.

Już teraz gorąco dziękuję strażakom za ich ciężką pracę. Był to niełatwy pożar do ugaszenia, a działania gaśnicze wymagały ogromu wysiłku. Dziękuję także funkcjonariuszom policji za szybką reakcję i wspomaganie działań strażaków. Osobne podziękowania kieruję dla pana wójta gminy Daszyna Zbigniewa Wojtery za natychmiastową pomoc dla osób poszkodowanych i zorganizowane noclegu – mówi Burmistrz – Dziękuję także panu wicestaroście Wojciechowi Zdziarskiemu za nieustanne monitorowanie sytuacji oraz gotowość do pomocy, jak również państwu Kubatkom, którzy zorganizowali pomieszczenia socjalne i możliwość zjedzenia posiłku pracującym przy akcji strażakom. Na właściwe podziękowania przyjdzie czas, gdy tylko opanujemy sytuację, niemniej dziękuję wszystkim, którzy udzielili i wciąż udzielają pomocy poszkodowanym.

Zobacz koniecznie: 

Wielkie serca łęczycan. Organizują zbiórki darów i pieniędzy dla poszkodowanych w dzisiejszym pożarze

Łęczycanie już nie raz pokazali, że można na nich liczyć. Nie zawiedli także teraz, gdy wiele rodzin straciło w pożarze dorobek całego życia. Poszkodowani w dzisiejszym pożarze kamienicy przy ul. Poznańskiej w Łęczycy mają już zapewniony nocleg - o to zadbały władze nas...