Najważniejsze wideo w ele24
 
Rodzinna Fiesta w Gminie Bielawy

Rodzinna Fiesta w Gminie Bielawy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo3 421 wyświetlenia
 
Gmina Bielawy ma nowy, piękny budynek

Gmina Bielawy ma nowy, piękny budynek

Liczba osób, które zobaczyły to wideo16 461 wyświetlenia
 
95 lat Sokolnik Lasu

95 lat Sokolnik Lasu

Liczba osób, które zobaczyły to wideo5 400 wyświetlenia
 
Obchody Motocyklowego Dnia Weterana w Łęczycy

Obchody Motocyklowego Dnia Weterana w Łęczycy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo7 932 wyświetlenia
 
60-lecie ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy

60-lecie ZS im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo8 534 wyświetlenia
 
Dzień Nowalijki w Piątku

Dzień Nowalijki w Piątku

Liczba osób, które zobaczyły to wideo15 317 wyświetlenia
 
Dzień Dziecka w Łęczycy 2025

Dzień Dziecka w Łęczycy 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo10 874 wyświetlenia
 
Dzień Dziecka - atrakcje dla najmłodszych

Dzień Dziecka - atrakcje dla najmłodszych

Liczba osób, które zobaczyły to wideo9 070 wyświetlenia
 
Mistrzostwa w sporcie pożarniczym w Grabowie

Mistrzostwa w sporcie pożarniczym w Grabowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo38 757 wyświetlenia
 
Żłobek Miejski w Łęczycy oficjalnie otwarty!

Żłobek Miejski w Łęczycy oficjalnie otwarty!

Liczba osób, które zobaczyły to wideo7 776 wyświetlenia
 
875-lecie gminy Góra św. Małgorzaty

875-lecie gminy Góra św. Małgorzaty

Liczba osób, które zobaczyły to wideo12 019 wyświetlenia
 
Ulica Bema i Wąska w Krośniewicach pięknie wyremontowane

Ulica Bema i Wąska w Krośniewicach pięknie wyremontowane

Liczba osób, które zobaczyły to wideo33 401 wyświetlenia
 
W Bratoszewicach odbyły się kolejne Targi Rolne “Agrotechnika”

W Bratoszewicach odbyły się kolejne Targi Rolne “Agrotechnika”

Liczba osób, które zobaczyły to wideo90 738 wyświetlenia
 
Święto Palanta w Grabowie

Święto Palanta w Grabowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo15 501 wyświetlenia
 
Co dzieje się w parku Rembielińskich?

Co dzieje się w parku Rembielińskich?

Liczba osób, które zobaczyły to wideo22 121 wyświetlenia
 
Powiat poddębicki będzie miał 11 km dróg do końca 2025

Powiat poddębicki będzie miał 11 km dróg do końca 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo17 953 wyświetlenia
 
Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach

Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo29 050 wyświetlenia
 
Żłobek w Grabowie oficjalnie otwarty

Żłobek w Grabowie oficjalnie otwarty

Liczba osób, które zobaczyły to wideo18 479 wyświetlenia
 
Remont budynku przy stadionie miejskim w Krośniewicach

Remont budynku przy stadionie miejskim w Krośniewicach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo23 171 wyświetlenia
 
Kobiety z Trzaskiem

Kobiety z Trzaskiem

Liczba osób, które zobaczyły to wideo29 815 wyświetlenia
 
Przedszkole i żłobek w Krośniewicach

Przedszkole i żłobek w Krośniewicach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo35 621 wyświetlenia
 
Dzień Kobiet w Gminie Daszyna

Dzień Kobiet w Gminie Daszyna

Liczba osób, które zobaczyły to wideo51 797 wyświetlenia
 
Sala gimnastyczna w Grabowie została wyremontowana

Sala gimnastyczna w Grabowie została wyremontowana

Liczba osób, które zobaczyły to wideo23 009 wyświetlenia

Pożar składowiska w Woli Łaskiej. Alerty RCB: "Zostań w domu i zamknij okna"

Pożar składowiska w Woli Łaskiej. Alerty RCB: "Zostań w domu i zamknij okna"
fot. poglądowe/ OSP Błaszki

W poniedziałek, 1 lipca po godzinie 14.00 doszło do pożaru składowiska w Woli Łaskiej. Słup dymu jest widoczny z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Strażacy wspólnie z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa apelują do mieszkańców o pozostanie w domach i zamknięcie okien.

W tej chwili niewiele wiemy o przyczynach pożaru, pewnym jest, że jest duży, a zarzewiem były pojemniki po aerozolach. Słup dymu widoczny jest z odległości kilkudziesięciu kilometrów. W związku z sytuacją służby zwracają się do mieszkańców z apelem:

- Z uwagi na wybuch i pożar niewiadomego pochodzenia na terenach przemysłowych w Woli Łaskiej zwracamy się z apelem o zachowanie środków ostrożności. Prosimy o pozamykanie okien i ograniczenie przemieszczania się. Trwa akcja ratunkowo gaśnicza - przekazują łascy urzędnicy.

- Nie zbliżaj się do miejsca pożaru. Jeśli możesz zostań w domy i zamknij okna - przestrzega z kolei RCB, które wysyła do mieszkańców nie tylko powiatu łaskiego, ale i ościennych smsy z ostrzeżeniami.

Do pożaru doszło na terenie spółki TWK-ZAG Sp. z o.o. zajmującej się utylizacją odpadów. Zgłoszenie do służb wpłynęło dokładnie o 14.27. 

Ze zgłoszenia wynikało, że na składowisku odpadów doszło do wybuchu, w wyniku powstał pożar. Pożarem jest w tej chwili objęte 500 metrów kwadratowych tego składowiska. Składowanesą tam pojemniki po aerozolach, jakieś pod ciśnieniem. Strażacy w tej chwili prowadza działania gaśnicze mające na celu obronę budynku magazynowego, który znajduje się obok tego składowiskaW tej chwili na miejscu pracuje 30 zastępów straży pożarnej, zarówno państwowej, jaki ochotniczej  - w tym także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego z Łodzi - przekazuje naszej redakcji Łukasz Górczyński z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi.

Jak dodaje strażak, w tej chwili w wyniku zdarzenia zostało poszkodowanych pięć osób zostało poszkodowanych - niewiele wiemy o ich stanie. Na miejscu są obecne zespoły ratownictwa medycznego włącznie ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga wojewódzka nr 473 pozostaje całkowicie zablokowana od węzła trasy S8 w miejscowości Teodory do al. Niepodległości w Łasku.

- Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia i udrażniają przejazd służbom ratowniczym. Objazd do centrum Łasku dla pojazdów ciężarowych przez węzeł trasy S14 w miejscowości Dobrońlub S8 węzeł Marzenin a następnie następnie droga wojewódzka nr 482. Samochody osobowe drogami lokalnymi - czytany w konunikacie policji. - Apelujemy o ostrożność i stosowanie sie do poleceń służb. Utrudnienia mogą potrwać do późnych godzin wieczornych!

Zobacz poniżej WIDEO z miejsca zdarzenia:

Aktualizacja (18:30):

W akcji gaśniczej udział bierze 47 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jak udało nam się ustalić na miejscu zdarzenia, o godzinie 18:00 strażakom udało się opanować pożar. W chwili powstania pożaru na miejscu znajdowało się około trzydzistu pracowników.

Łącznie podczas zdarzenia poszkodowanych zostało aż jedenaście osób, w tym dwie ciężko, które przetransportowano do szpitali w Łasku i Siemianowicach Śląskich.

Po wstępnych oględzinach strażacy nie ujawnili innych osób rannych.

W Starostwie Powiatowym w Łasku odbyło się także posiedzenie powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, z udziałem przedstawicieli służb i inspekcji lokalnych oraz wojewódzkich.

Dogaszanie może potrwać do rana.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji. 

Wklej tutaj kod osadzenia...
Zobacz zdjęcia: