wersja testowa serwisu

Pożar w gminie Szadek, paliło się 18 ton tworzyw sztucznych. Na miejscu dziewięć zastępów strażaków

Pożar w gminie Szadek, paliło się 18 ton tworzyw sztucznych. Na miejscu dziewięć zastępów strażaków
Akcja strażaków trwała 3,5 godziny (fot. KP PSP w Zduńskiej Woli)

W niedzielę, 5 kwietnia przed godziną 6:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli wpłynęło zgłoszenie dotyczące dużego zadymienia w Szadku.

Jak relacjonują strażacy, w trakcie dojazdu na miejsce okazało się, że w odległości około 300 metrów od siebie doszło do dwóch pożarów.

- Pierwszy z nich był w miejscowości Starostwo Szadek, paliły się tworzywa sztuczne zmagazynowane na placu. W sumie paliło się około 18 ton sprasowanego tworzywa sztucznego oraz stojąca na placu przyczepa warsztatowa. Właściciel określił straty na około 10 000 zł - relacjonuje kpt. Łukasz Aleksandrowicz z KP PSP w Zduńskiej Woli.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru przy użyciu czterech prądów wody. W akcji gaśniczej udział brały dwa zastępy JRG Zduńska Wola, sześć zastępów z OSP KSRG - dwa OSP Szadek, dwa OSP Zborowskie oraz po jednym OSP Wilamów i OSP Janiszewice, a także jeden zastęp OSP Przatów.

- Na miejscu pracowały również dwa patrole Policji. Ostatni zastęp powrócił do swojej jednostki o godzinie 9.36. W tym zdarzeniu nie było osób poszkodowanych - dodaje kpt. Aleksandrowicz.

Więcej informacji na temat drugiego pożaru w TYM MIEJSCU.

Zobacz zdjęcia: