wersja testowa serwisu

Pożar w kamienicy w centrum Łęczycy. Ewakuowano mieszkańców, dwie osoby trafiły do szpitala

Pożar w kamienicy w centrum Łęczycy. Ewakuowano mieszkańców, dwie osoby trafiły do szpitala

Wszystkie służby ratunkowe pojawiły się dzisiaj w centrum Łęczycy, gdzie doszło do pożaru mieszkania w kamienicy. Kilka osób trafiło do szpitala.

W piątek, 11 czerwca kilka minut przed godziną 12:00 do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Poznańskiej w Łęczycy. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej, dwie karetki pogotowia oraz policja.

Przed przybyciem ratowników z budynku ewakuowało się pięć osób, natomiast kolejne cztery zostały wyprowadzone z niego przez druhów OSP Topola Królewska i OSP Leźnica Mała. Jak przekazał ELE24 asp. sztab. Aleksander z Rapacki z KP PSP w Łęczycy, dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala, aby wykluczyć zatrucie tlenkiem.

Pożar został zlokalizowany w pomieszczeniu sypialnym na pierwszym piętrze kamienicy. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru, ma to wyjaśnić dochodzenie policji.

Warto podkreślić, że strażacy mieli bardzo utrudniony dojazd do miejsca zdarzenia. Zarówno na ulicy Poznańskiej, jak i Kaliskiej i Jadwigi Grodzkiej drogę tarasowały pojazdy osobowy ustawione po obu stronach drogi.

Zobacz materiał filmowy, a pod nim zdjęcia: 
Zobacz zdjęcia: