Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Kropelka niewielka na zdrowie”

DSC_6446-2048x1365
fot. UM Łęczyca

Dziś, odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom łęczyckich szkół podstawowych, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Klub HDK „Strażak" przy OSP w Łęczycy oraz Oddział PCK w Łęczycy. 

W konkursie pn. „Kropelka niewielka na zdrowie" realizowanym z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa (22-26 listopada) dzieci wykonały aż 60 prac, propagujących krwiodawstwo. Poziom złożonych prac był bardzo wysoki, a one same zawierały nie tylko ogromną wartość estetyczną, ale też głębokie przesłania.

W wyniku obrad komisji konkursowej, które miała niełatwe zadanie, wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych, a zostali nimi:

w kat. do lat 6:

  1. Julian Sikora
  2. Julia Pasik
  3. Zuzanna Zięba

w kat. 7-10 lat:

  1. Marcel Łuczak
  2. Jakub Słomka
  3. Przemysław Wiktorski

w kat. 11-15 lat:

  1. Zuzanna Olejniczak
  2. Natalia Sobińska
  3. Alicja Kaczmarek

Wręczenia nagród dokonali Prezes Klubu HDK „Strażak" – Pan Paweł Makarowski oraz Zastępca Burmistrza Łęczycy – Pan Wojciech Czaplij.

Wspaniałe nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych ufundowali: Miasto Łęczyca, Klub HDK PCK „Strażak", PCK Oddział w Łęczycy, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, Nasz Naleśnik Łęczyca – Pan Łukasz Stańczak, A. Machudera Sp.z.o.o. Autoryzowany Dealer Auto Skoda.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu plastycznego, zaangażowania i wrażliwości. Uczestnicy konkursu są świadomi, jak ważne jest pomaganie, jak ważne jest oddawanie krwi, która ratuje zdrowie i życie ludzkie. Za co serdecznie dziękujemy i jesteśmy pełni uznania.

Piękne prace wszystkich uczestników można obejrzeć w łęczyckiej Naleśnikarni na Placu Kościuszki.

źródło: UM Łęczyca