Pracowity weekend łęczyckich lekkoatletów

IMG_6556

W poszukiwaniu minimów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski i wysokiej formy, lekkoatleci MKLA Łęczyca biorą udział w szeregu mityngów na terenie całej Polski.

W niedzielę płotkarze popisali się dobrym przygotowaniem do sezonu i wysokimi lokatami w zawodach w Warszawie. Drugie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki U-20, z dobrym czasem (15.07 s), zajął Jakub Florczak. W biegu na tym samym dystansie U-18 piąty był Dominik Bauer (15.42 s), szósty Hubert Woźniak (15,51 s), a ósmy Jakub Żelechowski (16.22 s). Wszyscy poprawili rekordy życiowe.

Tyczkarze sprawdzali poziom przygotowań na mityngu w Łodzi. Krystian Nowakowski uplasował się na drugiej pozycji (3.82 m), Bartosz Żemigała był trzeci (3.62 m). Obaj ustanowili najlepsze wyniki sezonu. Eryk Sewiło poprawił rekord życiowy (3.52 m), co dało mu czwartą pozycję.

Bardzo dobrze zaprezentował się w biegu na 400 metrów przez płotki Mateusz Grabski, który z najlepszym rezultatem sezonu (56.38 s) zajął drugą lokatę.