Pralka 9 kg - 3 najlepsze modele marki Electrolux

pralka-electrolux

Planujesz zakup nowej pralki? Sprawdź polecane modele marki Electrolux! To świetnie oceniane urządzenia, które użytkownicy chwalą za innowacyjne rozwiązania i intuicyjną obsługę. Nie mówiąc już o trwałości! Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze pralki jest jej odpowiednia pojemność. Jaki wsad będzie optymalny, by regularnie prać ubrania całej rodziny? Dobrze sprzedają się modele 9-kilogramowe i takie znajdziesz w naszym zestawieniu!

Dobra pralka - na co zwrócić uwagę?

Wybór pralki wiąże się z szeregiem decyzji, które musisz podjąć. Najważniejsza jest związana z tym, czy szukasz modelu ładowanego od góry czy od frontu. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Urządzenia ładowane od góry dobrze sprawdzą się w niewielkiej łazience, w której nie masz przestrzeni obok pralki, by móc swobodnie otwierać drzwiczki. Odpowiednio dobrane urządzenie pozwoli ci zaoszczędzić cenne centymetry - ma to jednak swoją cenę. Nie możesz przechowywać na pralce przyborów toaletowych ani zawiesić nad sprzętem półki ani szafki - w końcu potrzebujesz swobodnego dostępu do bębna. Zwróć też uwagę, że wybór modeli ładowanych od góry jest mniejszy niż tych ładowanych od frontu. Zwykle mają też mniejszą pojemność.

Nie dziwi więc, że wiele osób chętnie sięga po pralki ładowane od frontu. Możesz wybierać spośród propozycji różniących się wielkością wsadu - tak, by dobrze dopasować model do swoich potrzeb. Jeśli masz dużą rodzinę lub prowadzisz aktywny tryb życia i często pierzesz na przykład odzież sportową, najlepiej sprawdzą się u ciebie pralki o pojemności 9 kg. Wtedy nie będziesz musiał włączać urządzenia codziennie i łatwiej będzie ci zaplanować regularne porządki w garderobie. To popularna wielkość wsadu - czołowi producenci, tacy jak Electrolux, oferują szereg innowacyjnych pralek, w których wypierzesz właśnie tyle odzieży.

Jak kupić najlepszą pralkę? 

Gdy wiesz już, jakiej pralki szukasz, pora przyjrzeć się innym niż wielkość wsadu czynnikom, które mogą zadecydować o tym, czy będzie to udany zakup na lata. Porównując parametry techniczne, zwróć uwagę na:

 • wymiary urządzenia;
 • klasę energetyczną;
 • maksymalną prędkość wirowania;
 • generowany hałas;
 • programy prania;
 • dodatkowe funkcje;
 • zastosowane technologie;
 • łatwe sterowanie;
 • atrakcyjny design.

Ile kosztuje dobra pralka o pojemności 9 kg? To zależy czego szukasz. Znajdziesz modele za niewiele ponad 2000 zł, jak również takie dwa razy droższe!

Polecane pralki 9 kg Electrolux 

Które 9-kilogramowe pralki marki Electrolux powinny zwrócić twoją uwagę? Sprawdź propozycje z różnych półek cenowych!

 • ELECTROLUX EW7FN349PSP - urządzenie o wysokiej klasie energetycznej A, które kupisz za nieco ponad 3000 zł. Maksymalna prędkość wirowania to tutaj 1351 obrotów na minutę. Znajdziesz tutaj system SensiCare, który dostosowuje czas trwania programu do wielkości załadunku. Z kolei AutoDose polega na inteligentnym dozowaniu odpowiedniej ilości detergentów dla najlepszych efektów prania. Sprzętem sterować kierować zdalnie dzięki aplikacji MyElectrolux.
 • ELECTROLUX EW8F169ASPA - propozycja dla wymagających - za ten model zapłacisz ok. 4500 zł! Maksymalna prędkość wirowania to aż 1600 obrotów na minutę. Sprzęt jest również energooszczędny - klasa energetyczna tej pralki to A. Wśród technologii zwróć uwagę na UltraCare - dzięki temu rozwiązaniu detergent wstępnie mieszany jest z wodą zanim dotrze do bębna - wszystko to dla jak najlepszych efektów prania. Urządzenie możesz kontrolować zdalnie - przez aplikację MyElectrolux. Spodoba ci się także innowacyjny system parowy SteamCare - pozwoli łatwo usunąć zagniecenia ubrań!
 • ELECTROLUX EW6FN429BP - model o klasie energetycznej C za ok. 2400 zł. Maksymalna prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę. Znajdziesz tu wiele omówionych wcześniej rozwiązań, w tym SensiCare. Spodoba ci się także funkcja Eco TimeManager - łatwo dostosujesz czas trwania cyklu prania do twoich potrzeb!

Chcesz odkryć inne propozycje opisanej marki? Sprawdź pralki Electrolux w sklepie MediaMarkt!