Problem z ogrzewaniem mieszkań w Łęczycy? Mieszkańcy interweniują, co na to PEC?

b2ap3_thumbnail_radiator-250558_1280

W Łęczycy występują problemy z ogrzewaniem mieszkań? Uwagę na taki problem zwrócili nam mieszkańcy. PEC w Łęczycy nie ma sobie jednak nic do zarzucenia. W czym zatem leży problem?

Niska temperatura i brak komfortu przebywania w mieszkaniu - takie informacje przekazują mieszkańcy Łęczycy, którzy mają dość uciążliwości związanych z - jak sami twierdzą - obniżeniem temperatury podawania ciepła w kaloryferach przez łęczyckie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

- Sytuacja taka ma miejsce od 20 grudnia. W nocy ciepło jest zmniejszane do minimum, jeżeli temperatura w mieszkaniu się zmniejsza to potem dogrzewanie zabiera więcej czasu. W tej chwili kaloryfery są letnie, nie dogrzewają mieszkania. Rozumiem, że temperatura powietrza jest bardzo dodatnia, ale wcześniej tak nie było. W mieszkaniu mam odkręcone kaloryfery na maksimum i temperatura jest do 21 stopni - przekazali w rozmowie z ELE24 mieszkańcy Łęczycy.

PEC w Łęczycy twierdzi jednak, że realizuje dostawy ciepła zgodnie z tabelami temperatur obowiązującymi dla III strefy klimatycznej, w której położone jest nasze miasto.

- Z uwagi na wysokie ceny paliwa gazowego i rosnące ceny energii, Spółka kierując się dobrem mieszkańców w obecnym sezonie grzewczym stara się dostarczać czynnik grzewczy precyzyjnie dostosowany do w/w tabel. Każdy węzeł cieplny wyposażony jest w automatykę pogodową, która dostosowuje temperaturę czynnika grzewczego do indywidualnych potrzeb poszczególnych obiektów, uzależniając ją od aktualnie panujących temperatur zewnętrznych - powiedział ELE24 Sławomir Boczkowski, Prezes Zarządu PEC Łęczyca.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej odrzuca oskarżenia mieszkańców, a Ci w domach mają nadal zimno. Jak wynika ze słów Prezesa Spółki, nie ma też szans na jakiekolwiek zniżki w rozliczeniach, bowiem dostawy ciepła realizowane są zgodnie z wytycznymi.

- Wszyscy odbiorcy za ciepło dostarczane przez naszą Spółkę, rozliczani są zgodnie ze wskazaniami mierników ciepła, a faktury za zużytą energię cieplną wystawiane są na koniec każdego miesiąca - podkreśla Prezes PEC.

Co zatem może być przyczyną niższej temperatury w domach łęczycan, mimo maksymalnego jego ogrzewania? Na co mieszkańcy naszego miasta powinni zwrócić uwagę, aby po prostu mieć w domach satysfakcjonującą ich temperaturę?

- Każdy budynek charakteryzuje się innymi potrzebami cieplnymi, uzależnionymi od usytuowania, stanu technicznego instalacji wewnętrznej, poziomu termomodernizacji - dodaje Sławomir Boczkowski. - Aby uzyskać wyższą temperaturę zasilania lub wprowadzić zmiany w ograniczeniach nocnych obiektu, należy zgłosić taką potrzebę Spółdzielni Mieszkaniowej lub Zarządcy. Pracownicy Spółki po otrzymaniu zlecenia zmienią parametry ogrzewania. Należy tu nadmienić, iż podniesienie temperatury w pomieszczeniach o 1 st. C, powoduje wzrost kosztów ogrzewania o ok. 7%.

Jak sytuacja wygląda w Państwa mieszkaniach? Czy natknęliście się na podobne problemy? Zachęcamy do opisania sytuacji na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapewniamy anonimowość.