wersja testowa serwisu
  • Wybory Prezydenckie 2020 - Urząd Marszałkowski w Łodzi - II tura
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • BHP Łęczyca
  • Restauracja

Próbował włamać się do sklepu, wszystko nagrał monitoring. Sprawca szybko wpadł w ręce policji

253-11388_20200602-070907_1
fot. KPP Łódź Wschód

Znajomość środowiska przestępczego i szybkość działania policjantów z Tuszyna pozwoliły na ustalenie sprawcy usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu. 33-latek próbował włamać się do wnętrza sklepu wybijając szybę metalowym tłuczkiem. Zranił się w rękę i zrezygnował ze swojego planu. Dzięki znajomości środowiska, mundurowi szybko wytypowali amatora cudzego mienia. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Wybita szyba w drzwiach sklepowych, pozostawiony metalowy tłuczek i krew na szybie - taki widok zastali tuszyńscy policjanci w Tuszynku Majorackim.

W niedzielę, 31 maja około godz. 17:30 funkcjonariusze zjawili się na miejscu usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu.

- Mundurowi obejrzeli nagranie z monitoringu i od razu rozpoznali amatora cudzego mienia. Był to dobrze im znany 33-letni mieszkaniec Tuszyna. Mundurowi szybko dotarli do jego miejsca zamieszkania - relacjonują mundurowi. - Mężczyzna miał zranioną rękę. Został zatrzymany i opatrzony przez załogę pogotowia ratunkowego. 33-latek spędził noc w policyjnym areszcie.

Wczoraj (1 czerwca) zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W przeszłości mężczyzna miał już konflikty z prawem.

Zobacz zdjęcia: