wersja testowa serwisu

Profilaktyka nie tylko dla uczniów. Za nami kolejne policyjne lekcje w szkołach w powiecie łęczyckim

261-137895
fot. KPP w Łęczycy

Policjanci z łęczyckiej komendy, wiedząc jak ważna jest profilaktyka, nieustanie prowadzą działania w tej dziedzinie. Spotkanie są kierowane nie tylko do uczniów, ale też do ich rodziców oraz grona pedagogicznego. Tak było w tym tygodniu, gdzie edukacja dotyczyła bezpieczeństwa na drodze w internecie oraz problematyki narkotykowej.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku spotkali się z rodzicami uczniów miejscowej podstawówki. Uświadamiając z jakimi zagrożeniami dzieci mogą spotkać się podczas korzystania z internetu, informowali jak ich przed nimi ustrzec. Nie zabrakło informacji z dziedziny bezpieczeństwa w ruchu drogowym, który był głównym tematem spotkania dzielnicowego z przedszkolakami w Górze Św. Małgorzaty.

Natomiast 20 października 2021 roku przybliżeniem problematyki narkotykowej zajęły się policjantki z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. W rozmowie z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy zaprezentowały „edukacyjną walizkę". Uczestnicy spotkania mogli poznać rożnego rodzaju atrapy narkotyków i środków zastępczych. Podczas prezentacji organizatorki przekazały też jak należy postępować w przypadku ujawnienia niedozwolonych substancji w szkole.

źródło: KPP w Łęczycy

fot. KPP w Łęczycy