wersja testowa serwisu

Program rehabilitacji onkologicznej na terenie powiatu łęczyckiego

lekarz-telefon-stetoskop

Na terenie powiatu poddębickiego oraz łęczyckiego został uruchomiony program rehabilitacji onkologicznej dla pacjentów będących w trakcie leczenia lub po zakończonym radykalnym leczeniu onkologicznym, aby mogły one podjąć pracę lub wydłużyć aktywność zawodową.

MIEJSCE REALIZACJI PROGRAMU:

Program realizowany jest przez Uzdrowisko Uniejów Park w Uniejowa (99-210 Uniejów, ul. Zamkowa 7) oraz Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęczycy (99-100 Łęczyca, Zachodnia 6).

ADRESACI PROGRAMU:

Adresatami programu są mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku aktywności zawodowej, w trakcie leczenia lub po zakończonym radykalnym leczeniu z powodu choroby nowotworowej.

OPIS PROGRAMU:

Czas trwania rehabilitacji w ramach Programu wynosi od 10 do 30 dni zabiegowych i obejmuje od min 4 do max 10 procedur dziennie w zależności od potrzeb danego pacjenta.

Po każdej serii tj. 10 dniach zabiegowych odbędzie się lekarska porada rehabilitacyjna w celu stwierdzenia zasadności dalszej rehabilitacji oraz ewentualnej modyfikacji planu rehabilitacji.

Integralną część świadczeń udzielanych w Programie stanowi edukacja zdrowotna obejmująca wyrobienie nawyków warunkujących utrzymanie zdrowia.

Kolejną interwencją dostępną w ramach Programu są indywidualne konsultacje dietetyczne, średnio 2 na jednego uczestnika Programu.

Program zakłada również interwencje psychologiczne i psychoterapeutyczne. Uczestnicy Programu mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji z psychologiem (i ewentualnie z seksuologiem). Przewiduje się średnio 5 takich konsultacji na jednego uczestnika.

Możliwe jest także prowadzenie psychoterapii indywidualnej lub psychoterapii grupowej – obejmującej do 30 sesji psychoterapeutycznych dla jednej osoby/grupy (w przypadku, gdy część osób/grup skorzysta z mniejszej liczby sesji, maksymalnie można przeprowadzić do 50 sesji na osobę/grupę).

MOŻLIWOŚCI ZGŁOSZENIA SIĘ DO PROGRAMU:

Osoba spełniająca kryteria uczestnictwa (mieszkaniec woj. łódzkiego, w wieku aktywności zawodowej, w trakcie leczenia lub po zakończonym radykalnym leczeniu z powodu choroby nowotworowej) zgłasza się do Programu sama:

- telefonicznie pod nr: (63) 288-8-59 wew. 55

- e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://rehabilitujsienazdrowie.pl/

Po zgłoszeniu chęci udziału w Programie kwalifikacji dokonuje lekarz podczas konsultacji onkologicznej, na podstawie wywiadu, badania lekarskiego oraz przedstawionej przez pacjenta dokumentacji potwierdzającej przebieg leczenia choroby nowotworowej. W uzasadnionych przypadkach możliwa jest dodatkowa konsultacja innego lekarza (np. urologa, laryngologa, neurologa, ortopedy). Lekarz może odmówić włączenia pacjenta do programu z uwagi na przeciwskazania zdrowotne. Potwierdzeniem kwalifikacji do Programu jest wystawiane przez lekarza „Zalecenia udziału w Programie rehabilitacyjnym dla pacjentów onkologicznych z terenu województwa łódzkiego".

Program rehabilitacji onkologicznej jest programem bezpłatnym, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.