wersja testowa serwisu
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca

Program "Zdalna Szkoła". Zakupiono sprzęt dla najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli

komputer-praca

Wniosek złożony przez urzędników radomszczańskiego starostwa w ramach programu „Zdalna Szkoła" został przyjęty w całości. Sprzęt komputerowy o wartości prawie 100 tysięcy złotych został już zakupiony.

Dotacja umożliwiła zakup 35 laptopów, 7 tabletów oraz 3 modemów umożliwiających dostęp do internetu (wartość: 99 950 zł).

- W pierwszych dniach po świętach sprzęt trafi do rąk najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli – informuje Agnieszka Skura – Garbaciak, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Przypomnijmy: w związku z koniecznością zdalnego nauczania w czasach epidemii koronawirusa, Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało program „Zdalna Szkoła", który umożliwia samorządom zakup komputerów (w cenie do 3,5 tys. zł) i tabletów (do 1,5 tys. zł). Fundusze na sfinansowanie tego przedsięwzięcia pochodzą z budżetu Unii Europejskiej. Wniosek przygotowany przez pracowników Wydziału Edukacji oraz Biura ds. Informatyki Starostwa Powiatowego w Radomsku powstał w oparciu o zapotrzebowanie złożone przez wszystkie placówki oświatowe prowadzone przez powiat.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Radomsku