wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Promocja zawodu policjanta połączona z wakacyjną profilaktyką

Promocja zawodu policjanta połączona z wakacyjną profilaktyką

Policjanci z łęczyckiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Poddębicach, na terenie obiektu termalnego w Uniejowie, zorganizowali stanowiska, gdzie promowali swój zawód. Jednocześnie, mundurowi przeprowadzili akcję profilaktyczną „Bezpieczne Wakacje 2020", przypominając o bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku.

Najmłodsi dowiedzieli się o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", konkursie plastyczno-filmowym, otrzymali elementy odblaskowe, które obiecali nosić w widocznym miejscu podczas drogi do domu czy na spacerze. Ponadto mundurowi prezentowali liczne materiały profilaktyczne w postaci broszur, naklejek i ulotek przypominające o bezpieczeństwie.

Nie brakowało zainteresowanych służba w Policji. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała informacji dotyczących naboru oraz specyfice pracy w tej formacji.

Każdy kto podszedł do stoiska znalazł coś interesującego dla siebie. Dzielnicowy z zaangażowaniem, wyjaśniał seniorom założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas". Dodatkowo ostrzegał przed przestępcami działającymi m.in. metodami "na wnuczka", "na policjanta", którzy wykorzystując zaufanie oraz chęć niesienia pomocy oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia.

W ramach kampanii „Stop włamaniom do domów", przypominano o zasadach bezpieczeństwa, przede wszystkim o konieczności zabezpieczenia mieszkań lub domów, przed wyjazdem na urlop.

Pamiętajmy o tym, że to od nas zależy jak i czy bezpiecznie spędzimy czas wolny. Stosujmy się również do obostrzeń związanych z koronawirusem. W przestrzeni publicznej zachowujmy bezpieczną 2-metrową odległość od innych osób, a jeżeli z różnych powodów jest to niemożliwe zasłaniajmy usta i nos.

Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury. Wszelkich informacji dotyczących naboru do Policji udziela Zespół ds. Kadr, i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy, tel. 47 842 31-04, a także Sekcja Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, tel.: 42 665-13-69, 42 665-13-65, 42 665-30-16.

źródło: KPP w Łęczycy
Zobacz zdjęcia: