Promowali służbę i bezpieczeństwo na drodze

261-154646
fot. KPP w Łęczycy

Podczas minionego weekendu policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły" edukowali w tym zakresie uczestników wydarzeń plenerowych odbywających się na terenie miasta i gminy Łęczyca. Przypominając o zasadach bezpieczeństwa promowali swoją służbę zachęcając do wstąpienia w jej szeregi.

Odpowiadając na zaproszenie organizatorów funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy podczas minionego weekendu uczestniczyli w dwóch wydarzeniach plenerowych. W sobotę spotkali się z uczestnikami pikniku rodzinnego, który został zorganizowany na terenie Klasztoru Ojców Bernardynów w Łęczycy. Natomiast w niedzielę policjanci zawitali do Leźnicy Małej, gdzie odbywały się dożynki gminne. 

Odwiedzający stoisko policyjne mogli dowiedzieć się jaki sprzęt wykorzystywany jest podczas codziennych służb oraz zapoznać się z tajnikami pracy technika kryminalistyki. Chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry edukacyjne, gdzie odblaskowe nagrody czekały nie tylko na zwycięzców. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły" policjanci edukowali z zakresu przepisów ruchu drogowego. Promując bezpieczeństwo zachęcali do wstąpienia szeregi policji. Podczas pikniku rodzinnego w Łęczycy policjantów odwiedziła Ewa Różańska, tegoroczna wicemistrzyni Europy w rzucie młotem. 

źródło: KPP w Łęczycy