Przed nami Memoriał Szachowy Szmula Rzeszewskiego

szachy

W piątek (17 listopada) w Hali im. Zgierskich Olimpijczyków w Zgierzu odbędzie się organizowany przez Fundację Wespół pierwszy Memoriał Szachowy Szmula Rzeszewskiego.

- Memoriał ma na celu popularyzację gry w szachy wśród uczniów szkół podstawowych oraz upamiętnienie urodzonego w Ozorkowie, „złotego" szachowego dziecka, późniejszego 6-krotnego Mistrza Stanów Zjednoczonych w tej dyscyplinie i czołowego szachisty świata w pierwszej połowie XX wieku. Do tej pory w naszym województwie nie było imprezy, która przybliżyłaby życiorys i sukcesy Szmula Rzeszewskiego, choć jego wybitne osiągnięcia – znane na całym świecie – zasługują na naszą pamięć - mówi Krzysztof Burdyka prezes Fundacji Wespół

Memoriał został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Starosty Zgierskiego. Projekt realizowany jest w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Partnerem wydarzenia są: Klub Szachowy Hetman Łódź, Termy Uniejów, Energosfera - Innowacyjny Ośrodek Turystyki Edukacyjnej, MOSiR Zgierz, Towarzystwo Przyjaciół Zgierza, Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu.

W zawodach udział weźmie około 100 uczniów szkół podstawowych z terenu województwa łódzkiego. Całodniowe rozgrywki odbywać się będą w oparciu o regulaminy Polskiego Związku Szachowego. Przewiduje się rywalizację w 2 kategoriach indywidualnych i 2 kategoriach drużynowych. Memoriał będzie w pełni zabezpieczany pod względem sędziowskim i sanitarnym. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale oraz posiłek regeneracyjny, a zwycięzcy wyjątkowe trofea. Nad całością zadania czuwać będą przeszkoleni wolontariusze.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej o wydarzeniu na stronie: https://www.facebook.com/fundacja.wespol

Program Memoriału:
8.30 - 9:30 rejestracja uczestników
9.30 - 10.00 uroczyste rozpoczęcie
10.00 - 14.00 rozgrywki
14.00 - 14.30 zakończenie Memoriału, wręczenie medali i statuetek