Przemoc domowa w Górze Św. Małgorzaty, zatrzymano agresywnego mężczyznę. 50-latek groził policjantom

Przemoc domowa w Górze Św. Małgorzaty, zatrzymano agresywnego mężczyznę. 50-latek groził policjantom

Na terenie Góry Św. Małgorzaty doszło do zatrzymania mężczyzny, podejrzewanego o przemoc domową. Podczas akcji policji doszło do niebezpiecznych sytuacji.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (30 stycznia). Do Góry Św. Małgorzaty skierowali funkcjonariuszy policji, których celem było zatrzymanie 50-letniego mężczyzny. Jak przekazał nam Tomasz Jachowicz, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Łęczycy, mieszkaniec powiatu łęczyckiego podejrzewany jest o dokonanie przestępstwa przemocy domowej.

Wśród mieszkańców krążą pogłoski, że zatrzymany miał przetrzymywać swoją ofiarę. Informacji tych nie potwierdza Prokuratura. Tomasz Jachowicz zaznacza, że w tej sytuacji nie doszło do zdarzenia polegającego na pozbawieniu przez niego wolności innej osoby.

W związku ze zdarzeniem przesłaliśmy do Prokuratury Rejonowej w Łęczycy szereg pytań w związku z zatrzymaniem 50-latka. Na tę chwilę otrzymaliśmy odpowiedź na część z nich.

- 50-letni mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia m.in. czyn z art. 226§ 1 k.k. (znieważenie funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych), z art. 224 § 2 k.k (kierowanie wobec funkcjonariuszy policji gróźb bezprawnych, w tym groźby użycia siekiery, nożna oraz przedmiotu przypominającego broń palną w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na zatrzymaniu jego osoby) - czytamy w piśmie Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Łęczycy.

Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Łęczycy w dniu 1 lutego 2023 roku zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Jednak to nie koniec. W trakcie tej interwencji zatrzymano także 32-letniego mieszkańca powiatu łęczyckiego, któremu również przedstawiono zarzut kierowania wobec funkcjonariuszy policji gróźb bezprawnych w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej za zatrzymaniu osoby. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

- Przestępstwo z art. 224 § 2 k.k. zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś czyn z art. 226 § 1 k.k. karą pozbawienia wolności do roku - dodaje Tomasz Jachowicz.

Nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi w głównej sprawie zatrzymania, czyli podejrzenia o stosowaniu przez 50-latka przemocy domowej. Gdy tylko ustalimy nowe informacje w tej sprawie, od razu się nimi z Państwem podzielimy.

Aktualizacja: Poznaliśmy nowe informacje w tej sprawie. O szczegółach piszemy w TYM MIEJSCU.