wersja testowa serwisu

Przewodniczący rady Sławomir Kępisty znów atakuje burmistrz Erdman. Chodzi o prywatną sferę finansową

kepisty

Kredyty, pożyczki oraz inne zobowiązania. Któż z nas ich nie ma w dzisiejszych, niełatwych czasach.

Na zakupy gotówkowe, rzeczy, których wartość przekracza już kilka tysięcy złotych, rzadko kto może sobie pozwolić. Z pomocą kredytu kupujemy od elektroniki, po samochody, domy i mieszkania.

Sytuację postanowił wykorzystać przewodniczący rady miejskiej w Krośniewicach Sławomir Kępisty, który na ostatniej sesji, wytknął burmistrz Erdman prywatne kwestie finansowe.

Kepisty zarzucil, że skoro - zgodnie z oświadczeniem majątkowym - burmistrz Erdman ma zadłużenie, nie powinna rządzić gminą. - Bo jak to? Ma zadłużenia, a chce ratować sytuację w samorządzie?

Burmistrz Erdman, jak wszyscy samorządowcy pełniący podobne funkcje, zobowiązana jest do corocznego składania oświadczenia majątkowego. Wykazywane w nim muszą być wszystkie nieruchomości, środki pieniężne, a także zobowiązania finansowe, które posiada samorządowiec.

Z oświadczenia burmistrz Erdman, wynika, iż posiada mieszkanie o powierzchni 58 m.kw. Do tego Katarzyna Erdman posiada zobowiązania finansowe w Getin Noble Bank w kwotach około 58 tys. złotych oraz 35 tys. złotych, BGŻ BNP Paribas w kwocie 57 tys. złotych (konsolidacja), opłata za użytkowanie lokalu około 11 tys. złotych oraz zobowiązania z tyt. działalności gospodarczej męża w Idea Bank oraz tyt. ubezpieczeń.

Głoś w sprawie ataku w swoim kierunku i wykorzystywania prywatnych spraw - zobowiązań finansowych zabrała sama burmistrz Erdman:

- Wbrew temu, co być może sądzą niektórzy, burmistrzowie tak małych samorządów jak Krośniewice, nie zarabiają ogromnych pieniędzy. Ja, podobnie jak większość z nas mam swoje kredyty i inne zobowiązania. I nie widzę w tym nic strasznego - mówi Katarzyna Erdman.

- Nie widzę powodu, aby wykorzystywać to do walki politycznej. Sytuacje w życiu bywają naprawdę różne, nie wszystko w rzeczywistości okazuje się być zgodne, z naszymi oczekiwaniami. A gdy w grę wchodzą tematy związane z nieprzewidzianymi sytuacjami, jak choroby naszych bliskich, nagle świat przewraca się do góry nogami i czasami przez to powstają przeróżne zobowiązania. Ale o szczegółach - nie chcę o tym mówić - dodaje burmistrz Krośniewic.

Działanie Sławomira Kępistego określane jest przez mieszkańców obserwujących polityczne podwórko gminy Krośniewice, jako najzwyczajniej obrzydliwe.

- Co, kto ma do spłaty, to jest jego indywidualna sprawa, niezależnie od stołka - mówi Pani Bożena, mieszkanka Krośniewic. Moim zdaniem, to zagrywka bardzo nie fair - dodaje.

- To, co robi Kępisty, świadczy tylko i wyłącznie źle o nim, to cios poniżej pasa, tym bardziej w kierunku kobiety - mówi Pan Marcin. Panie Kępisty, czas ze sceny zejść - dodaje.

Sławomirowi Kępistemu najwyraźniej brakuje już pomysłów, aby zaszkodzić burmistrz Erdman. Posuwa się do chytów uderzających w sferę prywatną, a w rzeczywistości przewodniczący rady miejskiej w Krośniewicach ma o wiele więcej za paznokciami, niż mogłoby się wydawać i to nie w sferze prywatnej, lecz tej związanej z pełnioną przez siebie funkcją.

W gminie Krośniewice prawda wygląda tak, że to właśnie burmistrz Erdman sciąga największą inwestycję, jaką jest port multimodalny - największy w centralnej Polsce, który jest pierwszym krokiem, podstawą do stworzenia w Krośniewicach zagłębia przemysłowego, na miarę drugiego Strykowa.

A to właśnie drużyna radnych trzymająca się ze Sławomirem Kępistym torpeduje niemal każdy projekt zaproponowany przez burmistrz Erdman, który na służyć mieszkancom. Przykładem może być organizacja transportu zbiorowego, który pomimo niższych cen i nowoczesnych autobusów nie ruszył z początkiem 2021 roku przez decyzję radnych trzymających z Kępistym.

O rzeczywistych kulisach funkcjonowania przewodniczącego rady Sławomira Kępistego oraz o tym, dlaczego pali mu się grunt pod nogami, kto działa na szkodę gminy i na jaką skalę, poinformujemy mieszkańców gminy Krośniewice w najbliższych dniach, przekazując konkretne dane. A chodzi o ogromne pieniądze na inwestycje, przekraczające kwotę ponad 200 milionów złotych, które mają być blokowane przez działania Kępistego.

Więcej na ten temat, niebawem w EKU24.