wersja testowa serwisu

Przeżyjmy to jeszcze raz! XV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej "Nocnik"

Przeżyjmy to jeszcze raz! XV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej "Nocnik"

W minioną sobotę (10 lipca) w Parku Miejskim w Łęczycy odbyła się piętnasta edycja OPPT "Nocnik". Wydarzenie, ze względu na pandemię, przybrało nieco inną formułę.

- Czas spowodował, że nie mogliśmy być na dziedzińcu zamku z powodu obostrzeń pandemicznych. Przenieśliśmy wszystko do parku i jak się okazuje był to strzał w dziesiątkę - powiedział ELE24 Maciej Baranowski, koordynator OPPT Nocnik.

Pierwszym punktem tegorocznego przeglądu był oczywiście koncert konkursowy, do którego zgłosiło się ponad trzydzieści podmiotów, jednak jury mogło wybrać tylko dziesięć najlepszych i ta "dziesiątka" prezentuje swoje umiejętności w Łęczycy. Ostatecznie jury w składzie: Mariola Andrzejczak (przewodnicząca), Krystyna Swiątecka, Ewa Cichocka, Stefan Brzozowski oraz Andrzej Wawrzyniak pierwszą nagrodę przyznali Zbigniewowi Żukowi z Płocka. Drugie miejsce przypadło zespołowi Peron Wędrowny, a trzecie - Bez Zgrzytu. Wyróżniona została także grupa Z Tylu Chmur oraz jej flecista.

- Jest to wielka niespodzianka, ponieważ występowało tu zacne grono fantastycznych muzyków - powiedział ELE24 Zbigniew Żuk.

Po przedstawieniu werdyktu na scenie pojawił się laureat tegorocznego przeglądu. Następnie odbył się koncert zespołu Hernest. Występ nie był wcześniej zapowiadany przez organizatorów, była to niespodzianka, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Gwiazda wieczoru - grupa Pod Budą przyciągnęła się Parku tłumy osób, które później z uśmiechem na twarzy wracały do domów. Ostatnim punktem był występ Andrzeja Wawrzyniaka z zespołem.

Zobacz materiał filmowy, a pod nim zdjęcia: 
Zobacz zdjęcia:Wpisz tutaj treść nagłówka