Przeżyli wspólnie pół wieku! Dziesięć par z gminy Świnice Warckie odznaczonych przez Prezydenta RP

Przeżyli wspólnie pół wieku! Dziesięć par z gminy Świnice Warckie odznaczonych przez Prezydenta RP
fot. Roman Dobiecki

Dziesięć par z gminy Świnice Warckie w tym roku zostało odznaczonych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Z tej okazji w dniu 22 czerwca 2022 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Świnice Warckie odbył się uroczysty jubileusz zorganizowany przez Urząd Stanu Cywilnego. 

W zaszczytnym gronie Dostojnych Jubilatów znaleźli się Państwo: Genowefa i Andrzej Chmieleccy, Barbara i Ireneusz Czyżo, Anna i Lechosław Hajduk, Wanda i Janos Haragos, Teresa i Kazimierz Kęska, Jadwiga i Bogumił Marańda, Zofia i Henryk Oziębłowscy, Elżbieta i Stanisław Piszczałkowscy, Anna i Jerzy Siwińscy, Teresa i Andrzej Sobczak.

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim Jubilatom na przybycie. W imieniu Państwa Kęska odznaczenia odebrał syn - Andrzej Kęska, natomiast w imieniu Państwa Marańda medale odebrała córka - Agnieszka Kubiak.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyła Czcigodnym Jubilatom Wójt Gminy Sylwia Bartczak. Natomiast listy gratulacyjne oraz kwiaty przekazali: Przewodnicząca Rady Gminy Halina Jeżak i Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Emilia Żmudzińska. Nie zabrakło również jubileuszowego tortu oraz symbolicznego toastu. Spotkanie z Jubilatami odbyło się w podniosłej i pełnej wzruszeń atmosferze. 

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jest odznaczeniem, na które pracuje się najdłużej, bo 50 lat. Ponad pół wieku temu młodzi i pełni zapału małżonkowie przyrzekali sobie: „miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską", które po dziś dzień trwają i są nadal aktualne. Przez te wszystkie lata, w których na pewno nie zabrakło ani chwil dobrych, obfitujących w sukcesy, ani też chwil trudnych, którym niejednokrotnie towarzyszyły łzy i cierpienie, trwali razem, nierozłącznie, w trosce o spokój domowego ogniska, o dobre wychowanie dzieci.

Po części oficjalnej uroczystości Pan Henryk Oziębłowski w niezwykle wymowny sposób podziękował przedstawicielom władz samorządowych za organizację tego pięknego jubileuszu. W imieniu wszystkim obecnych Panów wypowiedział jakże proste i wzruszające słowa: „…Dziękuję Ci Żono, że zawsze byłaś, jesteś i będziesz przy mnie…".

Dostojnym Jubilatom Wójt życzyła wszelkiej pomyślności na dalsze lata oraz podziękowała za tak piękne przeżycie wspólnej drogi życia i wspaniały przykład dla młodego pokolenia. Dziękujemy wszystkim Parom Małżeńskim za udział w uroczystościach.

źródło: UG Świnice Warckie

Zobacz zdjęcia: