Przeżyli ze sobą pół wieku! Małżeństwa z gminy Góra Św. Małgorzaty świętowały Złote Gody

1702
fot. UG Góra Św. Małgorzaty

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Górze Św. Małgorzaty odbyła się wyjątkowo piękna uroczystość. Złote Gody to jubileusz niezwykły. To 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego, zgodnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

W tym roku Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło dziesięć par. Byli to Państwo: Maria i Władysław Jagodzińscy, Mirosława i Zygmunt Janczakowie, Janina i Edward Kluska, Bożena i Jan Kornatowie, Urszula i Stanisław Kubiakowie, Halina i Stanisław Łuczakowie, Janina i Kazimierz Oborscy, Krystyna i Edward Sobczakowie, Urszula i Sylwester Wojciechowscy , Wiesława i Stanisław Wójcikowie.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania i wystąpienia Wójta Gminy Góra Św. Małgorzaty Włodzimierza Frankowskiego, który w słowach skierowanych do Jubilatów wyraził swój podziw i uznanie oraz życzył Im długich i pogodnych lat w zdrowiu i wszelkiej pomyślności. Pogratulował zebranym tak długiego stażu małżeńskiego oraz podziękował za zgodność, za trud włożony w zapewnienie bytu rodzinie, za wychowanie dzieci, cierpienie, łzy radości, słowa otuchy i przeżycie razem 50 lat.

Następnie Wójt Gminy uhonorował przybyłe Pary nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pozycie Małżeńskie, które stanowią dla Nich nagrodę za przeżycie 50 lat w jednym związku małżeńskim. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu, były gratulacje, łzy wzruszenia oraz wspólne zdjęcie pamiątkowe.

źródło: UG Góra Św. Małgorzaty