Psi fryzjer w Łęczycy - czyli usługi, które stają się standardem w dzisiejszych czasach

Psi fryzjer w Łęczycy - czyli usługi, które stają się standardem w dzisiejszych czasach

Wielu z nas darzy swoich pupili ogromną miłością. Jak wykazują badania, z roku na rok coraz więcej pieniędzy przeznaczamy na nasze domowe zwierzaki - zarówno na lepszej jakości karmę, jak i zabiegi, które mają poprawić kondycję naszych małych pociech.

Kilka tygodni temu, w Łęczycy otworzył się specjalny psi fryzjer. Nie jest to, co prawda pierwsze takie miejsce w naszym mieście, ale pod pewnymi względami, z całą pewnością wyjątkowe. O pomyśle oraz oferowanych usługach, rozmawiamy z Panią Joanną, właścicielką salonu.

Pani Joanno, skąd pomysł na tak ciekawe zajęcie?

Pomysł wziął się z połączenia pasji związanej z fryzjerstwem i z miłości do zwierząt. Zauważyłam zapotrzebowanie wśród rodziny oraz grona znajomych, którzy często zwracali uwagę na to, że salony fryzjerskie dla psów mają dość długie terminy oczekiwania, przez co wiele osób jeździ do psich fryzjerów do Ozorkowa, Zgierza a nawet Łodzi. Postanowiłam więc otworzyć swój salon w Łęczycy. Dzięki temu osoby, które jeździły daleko, teraz przychodzą do mnie, oszczędzając czas, pieniądze i paliwo, mając jednocześnie jakość usług na najwyższym poziomie.

Jak wygląda proces strzyżenia psa od samego wejścia do salonu?

Tuż po wejściu, pies przechodzi przez drewniana barierkę, która została zamontowana dla bezpieczeństwa. Po uzgodnieniu fryzury z klientem odbywa się kąpiel oczyszczająca. Potem pies poddawany jest kąpieli pielęgnacyjnej w dedykowanym dla zwierząt szamponie, dostosowanym do potrzeb i sierści psa. Następnie stosowana jest odżywka lub maska - dobierana również do szaty pieska. Później włos jest suszony, modelowany irozczesywany.

Posiadam też dwa typy suszarek, których użycie dostosowuję do wielkości psa. Poza tym używam specjalnych opasek na uszy, dzięki którym pies mniej boi się suszarki. W efekcie pies uspokaja się i z każdą wizytą coraz lepiej reaguje na zabiegi i chętniej współpracuje.

Po wysuszeniu i rozczesaniu przechodzę do strzyżenia. Cały proces trwa od jednej do dwóch godzin. W tym czasie klient może wybrać się na przykład na zakupy, bez obaw o swoją czworonożną pociechę.

W salonie mam zamontowane specjalne barierki, aby żaden zwierzak nie wybiegł z salonu w trakcie otwierania drzwi, a także specjalną klatkę, aby nie doszło do konfrontacji pomiędzy psami.

W cenie, oprócz strzyżenia zawarte jest również obcinanie pazurków, czyszczenie oczu i uszu – wszystko to, w zależności od potrzeb pieska.

Po każdym psim kliencie wszystkie użyte przeze mnie narzędzia są dezynfekowane i sterylizowane w specjalnym urządzeniu. O bezpieczeństwo i higienę naprawdę nie trzeba się martwić.

Co ważne -nie używam żadnych środków uspokajających dla psów, a wiem, że niestety zdarzają się takie sytuacje - i to nawet bez zgody i wiedzy właścicieli zwierząt. U mnie klienci mogą być spokojni w tej kwestii.

Czym wyróżnia się Pani salon spośród innych?

Myślę, że istotne jest tu podejście do zwierząt, które podczas wizyty u fryzjera narażone są na stres przypominający wyjście do weterynarza. Szkoliłam się w Centrum Groomingu w Pabianicach, u mistrzyni groomingu. Z kolei osoba, od której się uczyłam, zdobywała swoją wiedzę w Chinach, dzięki czemu nauczyła mnie techniki strzyżenia Asian Style. Sądzę, że opanowałam tę wiedzę na wysokim poziomie i wykorzystuję w swojej codziennej pracy.

Ponadto, używam wysokiej jakości kosmetyków dla psów, sprowadzanych specjalnie zza granicy, rekomendowanych przez najlepsze zalony groomerskie. Pracuję na nowym, najwyższej jakości sprzęcie, który jest regularnie serwisowany.

Co więcej, stosuję innowacyjny sposób usuwania kamienia nazębnego, który odbywa się metodą kosmetyczną, bezinwazyjną, całkowicie bezpieczną dla psa - i co ważne - bez konieczności usypiania zwierzęcia. Jest to bezpieczniejsze, niż klasyczne usuwanie kamienia u weterynarza, które wymaga podania narkozy. U mnie nie ma ryzyka, że pies nie wybudzi się lub będzie miał powikłania po narkozie. Zabieg, w zależności od stanu zębów psa i od jego wielkości, trwa średnio między pół a półtorej godziny.

Z jakich usług mogą skorzystać pieski?

Mam do zaoferowania trzy pakiety oraz kilka usług dodatkowych. Wśród nich:

• Pakiet kosmetyczny, czyli kąpiel oczyszczająca, kąpiel pielęgnacyjna z odpowiednio dobranym szamponem, maska lub odżywka dobrana do włosa psa, suszenie i modelowanie włosów, rozczesywanie, czyszczenie uszu i obcinanie pazurków. Jest to szczególnie polecane dla psów z krótką sierścią, których się nie strzyże.

• Pakiet ze strzyżeniem – to pakietkosmetyczny, rozszerzony oczywiście o strzyżenie sierści psa.

• Pakiet z wyczesaniem, który polecany jest również dla psów, których się nie strzyże. Dzięki temu pozbywamy się martwych włosów zwierzęcia – a w szczególności podszerstka - przez co jego sierść wygląda rewelacyjnie.

Dodatkowo w ofercie posiadam oczyszczanie zębów z kamienia - specjalną metodą, o której wspomniałam wcześniej, a już niebawem do swoich usług wprowadzę także trymowanie, czyli ręcznege usuwanie martwego włosa.

Czy zdarzają się ciekawe, nietypowe wizyty?

Owszem, zdarzają się różne sytuacje. Dla przykładu miałam wizytę właściciela z psem mającym traumę po wizycie u innego psiego fryzjera, który kompletnie nie potrafił się nim zaopiekować i naraził pupila na ogromny stres.

Taki pies boi się, więc często atakuje zębami, zarówno rękę jak i maszynkę. W takim przypadku, przed przystąpieniem do pracy odpowiednio uspokajałam psa i zdobywałam jego zaufanie.

Miałam też przypadek, gdy pies przyszedł do mnie z bardzo skołtunioną sierścią. Właściciel opisał mi sytuację twierdząc, że jego pies bardzo nie lubi czesania, wyrywa się, potrafi gryźć i zabierać szczotkę. Potrafię rozwiązywać i takie problemy, które akurat w tym konkretnym przypadku spowodowane były użyciem złej szczotki – zbyt ostrej, którą czesanie najzwyczajniej sprawiało psu ból. Problemem jest też często nieodpowiednia technika czesania. Pokazuję klientom sposób, w jaki powinni czesać swoje czworonogi, aby poszło to sprawnie i bezboleśnie. Często doradzam też, jaka szczotka jest odpowiednia do sierści danego psa. To właśnie dobra szczotka i odpowiednia technika czesania powodują, że czesanie jest dla zwierząt komfortowe i zupełnie bezbolesne.

Czy trzeba zapisywać się na wizytę na konkretną godzinę, czy można wejść w dowolnej chwili?

Preferuję zapisywanie się, lecz zdarza się, że jest akurat wolne miejsce i klient z pieskiemzostaje obsłużony tego samego dnia. Telefoniczne umawianie się na wizytę, jest jednak korzystniejsze dla obu stron, więc serdecznie do tego zachęcam.

Zapisywać można się też za pomocą aplikacji Messenger na Facebooku.

Dane kontaktowe:
Salon groomerski ,,Chwila dla pupila''
Joanna Chwiałkowska
pl. Tadeusza Kościuszki 10, Łęczyca
Tel. 572 069 001

Zobacz zdjęcia (a pod nimi interaktywna mapa z lokalizacją):