wersja testowa serwisu

Puchar Polski Karate UWK: Osiem medali zawodników Łęczyckiego Klubu Karate

Untitled
fot. ŁKK "Ippoon"

W Brodnicy odbył się III Puchar Polski Karate UWK Polska. Na starcie pojawiło się 100 zawodników z 11 klubów zrzeszonych w Polskim Zjednoczeniu Karate, w tym ŁKK "Ippon" Łęczyca.

Poziom zawodów był niezwykle wysoki. Nie brakowało efektownych walk i emocji. Zawodnicy od 7 roku życia rywalizowali w czterech konkurencjach indywidualnych: kata indywidualne, kumite indywidualne, kobudo, combat oraz w kumite drużynowe rotation i kata drużynowym.

- Młodzi sportowcy z niezwykłym profesjonalizmem i opanowaniem zaprezentowali swoje umiejętności. Zawody prowadził Trener Reprezentacji Polski, Prezes Polskiego Zjednoczenia Karate, V-ce Prezydent Europejskiej Unii Federacji Karate-Do Sensei Paweł Bombolewski 5 DAN. Pojedynki toczyły się równolegle na dwóch matach - relacjonuje Zarząd ŁKK „Ippon".

Zawodnicy z Łęczyckiego Klubu Karate „IPPON" zdobyli 8 medali: 1 złoty, 3 srebrne oraz 4 brązowe.

Medale zdobyli zawodnicy:
- Oliwia Cybulska – 1 złoty – kata indywidualne
- Szymon Frankiewicz – 1 srebrny – kata indywidualne, 1 brązowy – Shobu Nihon Kumite
- Szymon Cybulski – 1 brązowy – kata indywidualne
- Julia Galant – 1 srebrny – Kumite Team Shobu Rotations, 1 brązowy – kumite indywidualne
- Grzegorz Wieczorkowski – 1 srebrny – kata indywidualne seniorów, 1 brązowy – kumite indywidualne seniorów.

W Pucharze Polski brały udział również: Zuzanna Lisewska i Maria Bojanowska, które zajęły miejsca w pierwszej 6 zawodników w swoich grupach i kategoriach wiekowych.

Zawody sędziowali m.in. sędziowie z Łęczyckiego Klubu Karate „IPPON": - Grzegorz Wieczorkowski – 2 Dan, Julia Galant – 1 Dan. 

Zobacz zdjęcia: