wersja testowa serwisu

Punkt Szczepień Powszechnych w Pajęcznie oficjalnie otwarty

DSC_1769

W Pajęcznie odbyło się oficjalne otwarcie Punktu Szczepień Powszechnych. W wydarzeniu udział wzięli Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Poseł na Sejm Beata Mateusiak-Pielucha, Starosta Powiatu Pajęczańskiego Zbigniew Gajęcki, Wicestarosta Powiatu Pajęczańskiego Paweł Sikora, Sekretarz Powiatu Pajęczańskiego Mariol Paśnik, Burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek oraz Dyrektor SP ZOZ w Pajęcznie Agnieszka Kubot-Krawczyk.

Punkt Szczepień powstał w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Pajęcznie przy ul. Grunwaldzkiej 1. Dzięki zaangażowaniu zarówno Urzędu Miejskiego w Pajęcznie, Starostwa Powiatowego oraz SP ZOZ w Pajęcznie Punkt Szczepień powstał szybko i sprawnie, by jak najszybciej mieszkańcy zarówno z naszego terenu, jak i z całej Polski, mogli skorzystać z Narodowego Programu Szczepień.

W hali przygotowane są cztery stanowiska do kwalifikacji i cztery punkty szczepień. Docelowo punkt ma być otwarty od poniedziałku do soboty. Dziennie wykonane zostanie od 200 do 400 szczepień. Dodatkowo został utworzony punkt pomocy medycznej, strefa rejestracji oraz strefa wypoczynku i obserwacji. Koordynatorem ds. szczepień wyznaczonym przez Dyrektora SPZOZ w Pajęcznie jest Pani Małgorzata Strugała-Kuliberda. Koordynator ds. szczepień oraz wyznaczony personel udziela informacji na temat szczepień pod nr tel. 727 797 294 oraz 727 797 320 w godzinach 10.00-12.00 od poniedziałku do piątku. Istnieje również możliwość kontaktu drogą e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedstawiciele władz obecni podczas dzisiejszej konferencji zgodnie zachęcali do szczepień, gdyż w tym momencie to jedyny sposób na szybki powrót do normalności.

źródło: UM Pajęczno