wersja testowa serwisu

Radni podjęli decyzję o zamiarze likwidacji Filii nr 4 i Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy

b2ap3_thumbnail_Untitled

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Łęczycy podjęto uchwałę o zamiarze likwidacji Oddziału i Filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy, która ma nastąpić z dniem 31 grudnia 2020 roku.

Radni Rady Miejskiej w Łęczycy zadecydowali o zamiarze likwidacji Oddziału dla dzieci i młodzieży przy ul. Zachodniej 19 oraz Filii nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C, a także o zamiarze zmiany statutu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy w części dotyczącej działania i lokalizacji Oddziału oraz Filii w/w Biblioteki.

- Powodem zamiaru likwidacji zarówno Oddziału dla dzieci i młodzieży przy ul. Zachodniej 19w Łęczycy, jak i Filii nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C są czynniki organizacyjne. Oddział zlokalizowany jest w bezpośredniej lokalizacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy, natomiast Filia znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy. Z zasobów bibliotecznych Oddziału i Filii korzystają w zdecydowanym stopniu uczniowie szkół, w szczególności tych wymienionych wyżej, a te powielają zasoby bibliotek szkolnych zlokalizowanych nieopodal, właśnie w wymienionych placówkach oświatowych - informuje w uzasadnieniu zawiadomienia o o zamiarze likwidacji Oddziału i Filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy, Burmistrz Łęczycy, Paweł Kulesza. - Zlokalizowanie Oddziału i Filii w siedzibie głównej jest możliwe bez szkody dla czytelników również dlatego, że aktualnie istnieje możliwość dokonywania wypożyczeń drogą elektroniczną, a także poprzez dostarczenie woluminów czytelnikom osobiście po uprzednim zamówieniu.

Pełne uzasadnieniu na dole naszej publikacji.

Natomiast co o całej sytuacji myśli dyrekcja Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy? Poprosiliśmy o oficjalne stanowisko w tej sprawie. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, od razu się nią z Państwem podzielimy.

Zawiadomienie o zamiarze likwidacji Oddziału i Filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy: