wersja testowa serwisu

Radomsko: TIR nie ustąpił pierwszeństwa. Roztrzaskane seat, płot i znak drogowy

Radomsko: TIR nie ustąpił pierwszeństwa. Roztrzaskany seat, płot i znak drogowy
KPP Radomsko

Kierowca ciężarowego volvo uderzył w seata. Zarówno kierowca, jak i pasażer osobówki trafili do radomszczańskiego szpitala. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło 28 lipca, przed godziną 16.00 przy skrzyżowaniu ulicy Sucharskiego z ulicą Poprzeczną w Radomsku. 

- Z ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 44-letni kierowca ciężarówki jadąc ulicą Poprzeczną w kierunku ulicy Krasickiego nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu seatem i doprowadził do zderzenia pojazdów. Następnie tir uderzył w znak drogowy i ogrodzenie posesji. Kierowca volvo to mieszkaniec Piaseczna, nie żądał pomocy medycznej. Do szpitala zostali przewiezieni dwaj mieszkańcy gminy Wielgomłyny, podróżujący osobówką - informuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP Radomsko.

Uczestnicy wypadku byli trzeźwi, ale chwila dekoncentracji i ostatnimi czasy pogoda niesprzyjająca podróżą mogą być bardzo groźne w skutkach.

- Pamiętajmy, że upał wpływa na naszą koncentrację, zmęczenie, senność, szybkość podejmowania reakcji a także widoczność. W drogę zawsze zabierajmy ze sobą wodę, odpoczywajmy zawsze kiedy domaga się tego organizm - przestrzega Wlazłowska.