wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Raport o stanie powiatu łęczyckiego, zmiany w uchwale budżetowej. Za nami Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego

dsc0030_20200624-140903_1
fot. Starostwo Powiatowe w Łęczycy

W dniu dzisiejszym odbyła się Dwudziesta Druga Sesja Rady Powiatu Łęczyckiego. Ze względu na występujące w Polsce zagrożenie epidemiologiczne Sławomir Biniewicz - Przewodniczący Rady – prowadził obrady z wykorzystaniem elektronicznych środków komunikowania się na odległość z głosowaniem korespondencyjnym.

Radni wcześniej otrzymali materiały na Sesję. Janusz Mielczarek – Starosta Łęczycki przesłał do radnych drogą elektroniczną sprawozdanie o wykonaniu uchwał Rady Powiatu oraz informację o działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Przedstawiony został także Raport o stanie Powiatu Łęczyckiego za 2019 rok. Raport znajduje się na stronach Powiatu Łęczyckiego.

Podczas Sesji wprowadzono zmiany w uchwale budżetowej z dnia 30 grudnia 2019 oraz w uchwale dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łęczyckiego na lata 2020-2028.

Radni podjęli także Uchwałę o wysokości opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych na cele niezwiązane z budową, przebudową, remontem, utrzymaniem i ochroną dróg. Podjęto także uchwałę określającą zadania, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wysokości środków Funduszu na te zadania.


Pełna relacja filmowa z sesji:

Zobacz zdjęcia: