wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Ratownik medyczny z łowickiego szpitala zakażony koronawirusem. Co z działaniem placówki?

ZRM1

Jeden z ratowników medycznych pracujących w łowickim szpitalu jest zakażony koronawirusem. Potwierdził to pozytywny wynik testu laboratoryjnego. Na stronach placówki pojawił się specjalny komunikat w tej sprawie.

- W związku z potwierdzonym pozytywnie testem na obecność koronawirusa u ratownika medycznego pracującego w naszym Zespole Opieki Zdrowotnej informujemy, że aktualnie nie zachodzą przesłanki do zamknięcia któregokolwiek z oddziałów szpitalnych - informują przedstawiciele szpitala.

Istotne jest, że pomieszczenie, w którym na co dzień przebywają ratownicy medyczni mieści się w innym budynku niż oddziały szpitalne. Zostało ono poddane dezynfekcji.

- Postępujemy według odpowiednich procedur - dodają władze szpitala. - Z całą pewnością wiemy, że źródło zakażenia nie znajduje się w naszym ZOZ. Mężczyzna bowiem pracuje także w innej placówce w stolicy, a tam właśnie występuje ognisko infekcji.

Zgodnie z procedurami Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łowiczu otrzymała listę osób, które były w kontakcie z ratownikiem. Pierwsza z nich jest już po teście, który wskazał wynik ujemny, co oznacza, że nie jest ona zarażona koronawirusem. Ambulans został zdezynfekowany w Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi i w związku z tym może wrócić do służby