wersja testowa serwisu

Rawskie policjantki w Słonecznym Domku na spotkaniu z dziećmi

255-136161
fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

Słoneczny Domek to przedszkole, które odwiedzili mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. Funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz zachowaniu ostrożności podczas codziennych zabaw.

Podczas prowadzonych pogadanek policjantki przekazały maluchom podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Sierżant sztabowa Agnieszka Wójciak oraz młodsza aspirant Małgorzata Lewandowska wyjaśniły dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Przypomniały milusińskim poprzez zabawę z nimi, podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Omawiały też podstawowe znaki drogowe.

Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Ponadto przypomniały maluchom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz instruowały jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji. Policjantki powiedziały o korzyściach noszenia elementów odblaskowych. Dzieci były bardzo chętne do rozmowy, zadawały wiele pytań. Po tak miłym spotkaniu z pewnością policjant będzie kojarzył się maluchom jako osoba, do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej