wersja testowa serwisu

Reorganizacja II Ligi Siatkówki Mężczyzn. Z kim zagra Lotnik Łęczyca?

Reorganizacja II Ligi Siatkówki Mężczyzn. Z kim zagra Lotnik Łęczyca?

Polski Związek Piłki Siatkowej przeprowadził reorganizację rozgrywek II Ligi Siatkówki Mężczyzn. Postanowiono wrócić do systemu gry w czterech grupach.

W zbliżającym się sezonie siatkarskim, MMKS Lotnik Łęczyca będzie rywalizował z wieloma nowymi zespołami. Zwiększyła się także liczba drużyn w poszczególnych grupach. W grupie drugiej, do której trafili łęczyczanie, rywalizować będzie łącznie dwanaście ekip, co automatycznie wiąże się z większą liczbą meczów i większymi kosztami.

- Z sześciu grup powstały cztery. Ma to na celu podwyższenie poziomu ligi - mówi ELE24 Robert Łukasiewicza, prezes MMKS Lotnik Łęczyca. - Gramy tylko fazę zasadniczą - mecz i rewanż. Nie ma faz play-off i play-out. Po rundzie dwie ostatnie drużyny spadają do 3 ligi, a dwie pierwsze wchodzą do turnieju półfinałowego o awans do 1 ligi. Mamy do przejechania w sezonie około 5 500 kilometrów. Radykalnie wzrosną koszty transportu.

Inauguracja nowego sezonu została zaplanowana na weekend 2-3 października. Pierwszym przeciwnikiem Lotnika będzie MOS WOLA Tramwaje Warszawskie, a spotkanie odbędzie się w hali rywala. Pełny terminarz poniżej.

Lotnik Łęczyca w nadchodzącym sezonie zagra z takimi drużynami, jak: BAS Białystok (spadkowicz z I Ligi), UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, Arka Tempo Chełm, KS Camper Wyszków, KS Metro Warszawa, MOS WOLA Tramwaje Warszawskie, UKS Centrum Augustów, UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski, Enea KKS Kozienice, Bzura Ozorków, IŁ CAPITAL Huragan Wołomin (beniaminek).