wersja testowa serwisu

Reprezentacja Gminy Grabów na Mistrzostwach Polski w Palanta. Jak wypadli debiutanci?

Reprezentacja Gminy Grabów na Mistrzostwach Polski w Palanta. Jak wypadli debiutanci?
fot. Mirosław Ryśkiewicz
Miniona sobota była niesamowicie emocjonująca. W Warszawie, na Palant Arenie, odbyły się Mistrzostwa Polski w Palanta, w których udział wzięła Reprezentacja Gminy Grabów, jako jedyna z woj. łódzkiego.

W Mistrzostwach wzięły udział następujące drużyny: PSPal Warszawa A, PSPal Trójmiasto A, PSPal Kraków, PSPal Rzeszów, LKS Cyprzanów, PSPal Gmina Grabów, PSPal Warszawa B, PSPal Trójmiasto B.

- W wyniku losowania 4 par drużyn, naszej reprezentacji przypadł pierwszy mecz w parze z PSPal Trójmiasto A, czyli Mistrzami Polski. Niestety zawodnikom nie udało się wygrać z wykwalifikowanymi graczami. Natomiast kolejne dwa mecze rozegrali bardzo dobrze, widać było ducha walki drużyny oraz ogromną determinację
- skomentowała p.o. Dyrektora Gminnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego w Grabowie, Paulina Frontczak-Pawłowska.

Reprezentacji niewiele brakowało do zakończenia zmagań na podium. Gmina Grabów zajęła zaszczytne czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski w Palanta, a kapitan drużyny otrzymał puchar za najlepsze wybicie.

- Jesteśmy niezwykle dumni z naszych zawodników, którzy dali z siebie wszystko. Należy podkreślić, że są oni debiutantami Mistrzostw, odbyli w tej grupie zaledwie dwa treningi. Z pewnością jeśli będą regularnie trenować, mają szansę na awans w kolejnych Mistrzostwach - powiedział Wójt Gminy Grabów, Janusz Jagodziński.

W wyniku rozgrywek, Mistrzem Polski w Palanta została Reprezentacja PSPal Trójmiasto A, tym samym podtrzymując tytuł Mistrzowski.

Nie od dziś wiemy, że Gmina Grabów słynie z corocznych obchodów Święta Palanta, kultywowanych od ponad 100 lat! Ze względu na to, że wydarzenie ma miejsce zawsze we wtorek po Lanym Poniedziałku, jest określane mianem Trzeciego Dnia Świąt Wielkanocnych. To wyjątkowa tradycja, która zrzesza lokalną społeczność, jak również grono odwiedzających gości. Wyjątkowym jest również fakt, że właśnie w Grabowie jest Król Palanta, ikona tejże gry. Warto podtrzymywać tę tradycję, przekazywaną w Grabowie z pokolenia na pokolenie.

Zobacz zdjęcia: