wersja testowa serwisu
  • Restauracja
  • BHP Łęczyca
  • AllePaznokcie - maseczki - ELE24

Rewolucja w Lotniku Łęczyca. Jak będzie wyglądać? Kto zasiądzie na ławce trenerskiej?

Rewolucja w Lotniku Łęczyca. Jacy zawodnicy i trener powalczą w nowym sezonie II Ligi Siatkówki Mężczyzn?

Za niespełna dwa tygodnie do ligowej rywalizacji wrócą siatkarze Lotnika Łęczyca. Nasi zawodnicy sezon zainaugurują we własnej hali pojedynkiem z AZS UMK Toruń. Okazuje się, że w zespole MMKS doszło do wielu zmian.

Od miesiąca trwają przygotowania MMKS Lotnik Łęczyca do nowego sezonu w II Lidze Siatkówki Mężczyzn. W nowych rozgrywkach rywalizować będzie dziesięć drużyn. Łęczycanie w grupie trzeciej ligi będą rywalizowali z takimi zespołami, jak: Czarni Rząśnia, WKS Wieluń, MOSiR Sieradz, Hetman Włoszczowa, SMS PZPS I Spała, LUKS Dobroń, AZS UMK Toruń, Kasztelan Rozprza i Bzura Ozorków.

W drużynie doszło do wielu zmian zarówno w kadrze, jak i w sztabie trenerskim. Pierwsza najważniejsza zmiana nastąpiła na ławce trenerskiej. W nadchodzącym sezonie pierwszym grającym trenerem będzie Piotr Janiak, a pomagać będzie mu Prezes klubu, Robert Łukasiewicz. Z klubem pożegnali się natomiast Seweryn Pisera, Damian Wdowiak i Igor Walczykowski, którzy wzmocnili ligowego rywala łęczycan, Bzurę Ozorków, a także Marek Wawrzyniak (dalszą służbę wojskową będzie pełnił w rodzinnym Olsztynie) i Adrian Bartczak (przerwa w uprawianiu sportu).

Z kadry, która walczyła na parkietach II Ligi w poprzednim sezonie pozostali Piotr Janiak, Tobiasz Klimczak, Maciej Kiciak, Tomasz Burbul i Rafał Grabarczyk. Dołączyło do nich na razie pięciu nowych graczy: Adam Staniszewski (poprzedni sezon Czarni Rząśnia), Wojciech Stachowicz (UKS Jastarnia), Sebastian Ślósarz (Norwid Częstochowa), Brajan Kaczmarek (MUKS Ziemia Milicka Milicz) i Krystian Maciejek (MUKS Ziemia Milicka Milicz).

- Przeszliśmy można powiedzieć rewolucję kadrowa, ale na obecną chwilę zawodnicy coraz lepiej zaczynają się rozumieć na boisku. Nastroje są coraz lepsze i wszyscy ciężko pracują żeby jak najlepiej przygotować się do zbliżającego sezonu - powiedział ELE24 Prezes MMKS Lotnik Łęczyca, Robert Łukasiewicz. - Na obecną chwilę czekamy na potwierdzenie do gry jeszcze pięciu zawodników. Po zakończeniu procedury podamy nazwiska.

Pomimo pandemii koronawirusa, zawodnikom Lotnika udało się rozegrać dwa mecze kontrolne. Na początku września łęczycanie ulegli Sparcie Grodzisk Mazowiecki 3:1, a następnie zremisowali z SPS Konspol 2:2 (mecz zaplanowany był na 4 sety). W najbliższą sobotę (19 września) Lotnik weźmie udział także w turnieju w Grodzisku Mazowieckim.

O co Lotnik Łęczyca powalczy w nowym sezonie II Ligi Siatkówki Mężczyzn?

- Będziemy chcieli uniknąć nerwowej sytuacji z poprzedniego sezonu. Po rundzie zasadniczej zespoły z miejsc 1-4 zagrają play–off o awans do 1 ligi. Miejsca od 5 do 6 kończą sezon, a drużyny z miejsc 7-10 zagrają play–out o utrzymanie w lidze. Interesuje nas zajęcie miejsc od pierwszego do szóstego - wyjaśnia Robert Łukasiewicz.

Co najważniejsze, zawodnicy MMKS Lotnik będą mogli liczyć na doping kibiców. Zgodnie z wytycznymi PZPS, na razie spotkania w Łęczycy mogą odbywać się z udziałem fanów siatkówki. Jeżeli powiat łęczycki znajdzie się w strefie żółtej połowa miejsc musi być wolna, a w strefie czerwonej mecze będą rozgrywane bez kibiców.

- Co do szczegółowej organizacji meczy powiadomimy wszystkich kibiców przed pierwszym meczem, który zostanie rozegrany w Łęczycy w sobotę, 26 września z zespołem AZS UMK Toruń - zakończył R. Łukasiewicz.