wersja testowa serwisu

Robert Łukasiewicz: "Owoce minionego sezonu zbierzemy w kolejnych latach"

DSC00753

Po trenerze i zawodnikach przyszedł czas na rozmowę z Prezesem MMKS Lotnik Łęczyca. Jak Robert Łukasiewicz podsumował miniony sezon i jak, w jego oczach, wygląda przyszłość klubu? Zachęcamy do przeczytania krótkiej rozmowy.

Minęło już trochę czasu od zakończenia sezonu. Jak teraz, na chłodno, podsumuje Pan minione rozgrywki? Wszystkie cele zostały zrealizowane?

- To był nasz drugi sezon, który rozegraliśmy na szczeblu centralnym. Przed sezonem doszło do bardzo dużych rotacji, jeżeli chodzi o kadrę zespołu. Gdy rozpoczynaliśmy przygotowania do sezonu 2020/2021, mówiąc szczerze sami nie wiedzieliśmy co nas czeka i na co będzie nas stać. Z upływem czasu i wspólnych treningów dało się zauważyć, że w tej drużynie drzemie potencjał i można celować w miejsce, które da nam możliwość uniknięcia rywalizacji w play-out i tak się stało. Sezon bardzo trudny, bo rozgrywany bez udziału publiczności i w bardzo dużym rygorze sanitarnym. Dlatego biorąc wszystko pod uwagę, sezon należy zaliczyć jako bardzo udany.

Większość zawodników, jak i trener są zadowoleni z minionych rozgrywek i mówią, że najważniejsze, że udało się zbudować „drużynę". Jak Pan do tego podchodzi?

- Ja mogę tylko w stu procentach to potwierdzić. Byliśmy jedną z najmłodszych drużyn w lidze. Chłopcy zebrali potężne doświadczenie i myślę, że owoce tego zbierzemy w kolejnych sezonach.

Powoli trzeba już myśleć o nowym sezonie. Jak będą wyglądać przygotowania do kolejnych meczów ligowych?

- Czeka nas bardzo ciężki początek sezonu. Przygotowania rozpoczniemy 9 sierpnia. Rozgrywki ligowe - jeżeli pandemia nie pokrzyżuje planów - będziemy musieli pogodzić z rozgrywkami wojskowymi. Pierwszy etap rozegramy w dniach 20-24 września - będą to Mistrzostwa 12. Dywizji Zmechanizowanej Szczecin, a w dniach 26-29 października rozegramy Mistrzostwa Wojska Polskiego. Taka kumulacja na pewno odbije się na zdrowiu i formie naszych zawodników, dlatego musimy się do tego bardzo dobrze przygotować fizycznie i mentalnie.

- Dochodzą również słuchy z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, że może dojść do reorganizacji drugiej ligi siatkówki. Z obecnych sześciu grup, Polska ma zostać podzielona na cztery grupy rozgrywkowe. Będzie to miało na celu podwyższenie poziomu w rozgrywkach 2 ligi. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy w centrum to będą nas mogły czekać bardzo dalekie wyjazdy na mecze ligowe – co oczywiste podniesie bardzo znacznie koszty transportu.

- W okresie przygotowawczy mamy w planach organizacje turnieju towarzyskiego w Łęczycy, jak również rozgrywanie meczy sparingowych, ale jeżeli chodzi o listę przeciwników, jest jeszcze trochę za wcześnie, aby o tym mówić.

Wiadomo już, czy będą ruchu kadrowe? Kogo z obecnej kadry możemy już nie zobaczyć w klubie? Są kandydaci do ich zastąpienia?

- W nadchodzącym sezonie Piotrek Janiak będzie nadal grającym trenerem Lotnika. Trzon zespołu prawdopodobnie zostanie utrzymany. Zmiany będą, mówiąc krótko, kosmetyczne.

Czy w przerwie pomiędzy sezonami, w okresie letnim, planujecie zorganizować jakieś zajęcia lub turnieje dla młodych adeptów siatkówki?

- Mamy w planach w miesiącach wakacyjnych organizację treningów dla dzieci i młodzieży z siatkówki plażowej oraz zajęcia na orliku. Treningi będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji podamy w późniejszym terminie przed okresem wakacyjnym.

Partnerem strategicznym Lotnika od pewnego czasu są WZL nr 1 w Łodzi. Jak wygląda współpraca i czy będzie kontynuowana także w najbliższym sezonie?

- W najbliższym czasie dojdzie do spotkania z Zarządem Spółki. Mamy nadzieje, ze uda nam się przedłużyć współpracę na kolejny sezon rozgrywkowy.

Chcielibyśmy podziękować za miniony sezon wszystkim naszym partnerom, którzy nam pomagali i mamy nadzieję, że dalej wszyscy będą grać z Lotnikiem Łęczyca:

  • Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 1 S.A. Łódź.
  • Pan Burmistrz Paweł Kulesza oraz Radni Rady Miejskiej w Łęczycy,
  • ELE24.net lokalny serwis informacyjno,
  • Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne IMPET,
  • Olympia Fitness Klub Łęczyca,
  • Sławomir Bechciński usługi transportowe,
  • Przychodnia PULS – Krzysztof Hopaluk.